Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Meddig használjon bilit a...

Meddig használjon bilit a gyerkőc? Hány éves koráig egészséges ez így?

Figyelt kérdés
6 éves a kisfiam. Bilibe pisil és kakil. Nem akar még vécézni, valamiért nagyon ellenkezik.

2015. okt. 20. 12:55
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

oviba, vendégségbe, idegen helyen?

ezt nehéz elképzelni 6 évesről, nem hiszem, hogy ki lehet kerülni a wc használatát ebben a korban :)

em 2,5 éves koráig használta a bilit, 3 éves koráig a wc szűkítőt

2015. okt. 20. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem 2,5 - 3 éves korig biliztek. Oviba gondolom csak wc van, ott tudja használni?
2015. okt. 20. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
6 évesen semmiképp, hiszen egy iskolaköteles gyerekről beszélünk. Gyerekeim otthon átlag 4 éves korukig használták a bilit, ha rajtam múlik, akkor addig sem, de az apjuk engedte nekik. Egyébként oviban v. bárhol simán elmentek vécére. Fiam 6 éves lesz, lányom 5 éves lesz, most már csak vécére járnak. Egyszer csak fogtam magam és kidobtam a bilijüket, mert úgy gondoltam, hogy óvodás gyerek már nem bilizik és mivel apjuk engedte nekik, ez a megoldás volt csak járható út. Volt egy kis sírás, de aztán simán ment minden.
2015. okt. 20. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem 6 éves már túl nagy ahhoz hogy bilizzen.

3-4 éves korig tudom elképzelni. Lányom 3 éves korában én elpakoltam a bilit, addig felváltva használta a bilit és a wct, azóta csak wc van.

2015. okt. 20. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Kisfiam 3 és fél éves,kb. 2 hónapja nem használja a bilit (mióta ovis).Előtte csak bilibe volt hajlandó kakilni, pisi már régóta wc-be ment. Szerintem 6 évesen már nem kéne.
2015. okt. 20. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nagyobbik lanyom 3 evesen lett szobatiszta, de szerintem egy honapig se hasznaltuk a bilit, hanem a wc-t szukitovel. A kisebbik 22 honaposan lett az, de kb 2,5 honapig hasznalta a bilit, most pont 2 hete mar a wc-t hasznalja szukitovel. Nekem is fura, hogy 6 evesen nem akar wc-be pisilni, kakilni. Szerintem ideje eltenni a bilit, es kitalalni egy sztorit rola, es nyugi, nem fog serulni a lelkivilaga, mielott barki ezzel jonne ;-)
2015. okt. 22. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az oviba hol wc-zik?

Mi kb. 3,5 éves koráig használtuk, de akkor már csak utazáskor. Nekem 5,5 a lányom, nem tudnám elképzelni már bilin...hamarosan iskolás lesz.

2015. okt. 23. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
2,5 éves korig. Elég kicsi volt már neki a bili. Kipisilt belole, kiborította a dolgokat és egyszeruen eltettem a bili. 6 évesen nemmiképp sem hagynám.
2015. nov. 5. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!