Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A családomban hallásssérült...

A családomban hallásssérült házaspár egészséges, halló kisfiút visz haza 4 naposan a kórházból. Már beszereztünk egy rezgő, hangot ( sírást) jelző készüléket. Mik a tapasztalataitok? Mit tanácsoltok még?

Figyelt kérdés
2015. okt. 18. 17:46
 1/7 anonim ***** válasza:
95%

Rokonaink között siket-néma házaspárnak született 2 halló fiúgyereke.Nagyon szépen felnőttek, hamar megtanultak beszélni és jelelni is.

Ez jó ötlet, útközben kialakul, ha kell még valami.

2015. okt. 18. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
11%
Hogy fog az a gyerek beszélni tanulni?
2015. okt. 18. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
17%
Hangoskönyvet be lehetne esetleg tenni naponta néhány órára, hogy halljon beszédet is.
2015. okt. 18. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Hallássérült azért elég tág fogalom.

Siketek és jelnyelven beszélnek vagy enyhe nagyothallók akiknek max a telefonálással gyűlik meg a bajuk a hallókészülék miatt?

A gyerek meg fog tanulni beszélni, ugyanúgy mint minden más gyerek, max kétnyelvű lesz, ha a szülők jelelnek vele.

Azért érdemes vele zenét/rádiót hallgatni, illetve szülők elvihetik mindenféle babafoglalkozásra, ahol a beszédkészség fejlődik, pl. ringató.

Ha esetleg mégis elmarad valamiben a gyerek, azt úgyis észreveszi a védőnő/gyerekorvos és elküldi a megfelelő fejlesztésre. Meg gondolom vannak rokonok is, ők is fognak vele mondókázni, játszani stb....

2015. okt. 18. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Az első vagyok, Ezt az igaz történetet mért is kellett lepontozni?
2015. okt. 18. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ja azt elfelejtettem írni, hogy védőnő ilyenkor hol van? Mert ha valakinek tanácsot kéne adni, akkor az ő lenne.

Pont ilyen esetekben lenne nélkülözhetetlen a tapintatos segítsége, nem olyan vitákban hogy 5 vagy 6 hónaposan egyen a gyerek krumplit?

Szülők meg rendelhetnek védőnői tanácsadásra ingyenesen jeltolmácsot ha a kommunikáció a gond.

A sírásjelzést még hangjelző kutyával is meg lehet oldani, de arra már gondolom késő, mert soká tart a kiképzés és ugye a baba már megvan.

De tényleg az éneklő, zenélő, beszélő játékok nagyobb mennyiségben legyenek mint egy átlag gyereknél illetve kezdetektől vigyék halló közösségbe, mert meg kell ismernie az ottani szokásokat is, hisz a siket közösség kultúrája eltérő, ismerje meg a gyerek mindkettőt, hogyha oviba kerül, ne legyen gond.

Sőt én nem vagyok egy bölcsi fan, de ha a szülők nem tudnak beszélni, egy éves kor felett legalább napi pár óra csana se ártana.

A mi családunkban halló-hallássérült házaspárnál nem volt semmi gond, de nyilván más ha mindkét szülő hallássérült, mert senki sem képviseli a halló közeget a családban.

2015. okt. 18. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
53%
5 Miért és a hangoskönyvet vajon miért kell lepontozni? Talán azért, mert a gyk lepontozásra szakosodott közönsége azt sem tudja, hogy mit jelent ez a szó. Szerintem tök evidens, hogy jó ha ezt hallgatja a csecsemő, sokat fejlődhet tőle.
2015. okt. 19. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!