Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Hogyan tovább? Sikerülhet a...

Hogyan tovább? Sikerülhet a közeljövőben így?

Figyelt kérdés
Szeptemberben lesz 3 éves a lànyom, akkor kezdi az ovit. Eddig a szobatisztasággal úgy állunk hogy mindig megbeszéljük hogy szól ha pisilni vagy kakilni kell és gyorsan megyünk a fürdőbe, de vagy nem szól vagy csak akkor amikor már túl van rajta. Tudja hogy a kedvenc finomságát kapja ha sikerül a bilibe pisilni, az ovit nagyon várja, megbeszéltük hogy ott màr nem hordanak a gyerekek pelenkát stb. Egyszer megkèrdezte hogy pisilhet-e a bilibe, akkor kimentünk és pisilt is, nagyon megdícsértük és meg is kapta a jutalmat érte. Néha ő mondja hogy bugyit szeretne felvenni, ő veszi ki magának a fiókból.. Nem tudom hogyan tovàbb :S Vagy a türelem szobatisztaságot terem?
2016. júl. 13. 14:28
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan!

Anno azt hittem közhely, hogy erre meg kell érni, de szerintem így van. A Nagyfiam későn, 3,5 évesen lett szobatiszta, de akkor egy hét alatt éjjelre-nappalra. Mindössze egy baleset volt. Viszont,amikor előtt kb. fél évvel "erőltetni" akartam, az lett vége, hogy a gyerek, aki előtt már a böcsiben belekakilt néha a kis wc-be, utána félévig egyáltalán nem. Csak pelusba. Le is szidtak a gondozónők. Én meg ugye azért csináltam, mert a családtól csak azt hallgattam, hogy már el kellene hagynia a pelust. Ő 3 év 8 hónaposan ment oviba, és addigra teljesen szobatiszta lett.

Most az Öcsinél, már nem fogom erőltetni!

2016. júl. 13. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Àprilisban kellett beíratni, akkor azt hittem bőven van időnk, de még mindig ugyanott tartunk :S Nem szeretném ha ez miatt nem kezdhetné el az ovit
2016. júl. 13. 14:38
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudod erőltetni úgysem, csináld ahogy eddig és add rá inkább a sima bugyit, legfeljebb többet kell majd mosnod.
2016. júl. 13. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
pont itt tartunk mi is kedves kérdező, a kisfiam áprilisban múlt három éves, szeptemberben kezdi az ovit, nekem is mindenki azt mondja, hogy ne görcsöljek rá, mert attól a gyerek is görcsös lesz és csak visszaveti az egész folyamatot, minden sikeres "projekt" után nagy dicséret, ölelés, puszi, matrica a bilire, most ott tartunk, hogy vagy nem szól, pl. ha belefeledkezik a játékba, vagy ő is csak akkor, ha már túl van rajta, hogy vizes a gatyó és nem jó, cseréljük ki, de erre is azt mondták, hogy már haladás, hogy szól, kényelmetlen a vizes alsónemű, nálunk a kakival is gondok vannak, éppen holnap készülünk a gyerekorvoshoz egy konzultációra, remélem nekünk is összejön a dolog szeptemberre
2016. júl. 13. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
előző vagyok, még azért annyit, hogy mostanában azért már szólogat, hogy pisilni kell, menjünk a titkos helyre :-) (a az ajtó mögött van a bili, az a titkos hely), ezt már észrevettem, hogy inkább elbújik és nem premier planban szereti végezni a dolgokat, valamelyik este pedig csak simán ott hagytam látótávolságban a bilit, apjával a konyhában beszélgettünk és egyszer csak szólt, hogy anyaaaa, gyereeee, kaki vaaaa és benne volt a biliben :-))
2016. júl. 13. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Dettó ugyanez van nálunk is kérdező. Kb. 2 héttel ezelőttig hallani sem akart a wc-ről. Rá-ráült, de szerintem fogalma sem volt mit akarok vele. Aztán egyszer sikerült úgy eltalálni, hogy belepisilt. Na, az úgy megtetszett neki, hogy aznap egyfolytában wc-re jártunk. Azóta hordja a bugyit, vagy szól és megyünk wc-re vagy nem és bepisil. Akkor szól egyből és kér másik bugyit. Nagydolog egyenlőre bugyiba, pelenkába megy, szerintem azzal nincs türelme a wc-n ülni. Érzi az inger, mert szól hogy kaka lesz, de ha megyünk a wc-re akkor általában korai, nincs türelme a szűkítőn ücsörögni, a bilit nem szereti.

Még van pár hét, reménykedem benne, hogy a pisilés előtt egyre többször fog majd szólni. Lehet az oviba majd egyébként is fog alakulni magától az ovónénik és az ovistársak között. Legfeljebb ha szólnak hogy problémás még akkor alvás előtt elhozom.

2016. júl. 13. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Néha mikor pelenka van rajta és hallom hogy pisil vagy látom rajta hogy éppen kakil és ràkérdezek hogy azt csinálja-e egyenesen letagadja :S
2016. júl. 13. 16:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!