Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Sikerülhet a kiságyba szoktatás?

Sikerülhet a kiságyba szoktatás?

Figyelt kérdés

Sziasztok Anyucik! Egy kis bíztatás kellene, hogy lesz eredmény.

7 hónapos az én kis Tündérkém. Mióta megszületett velem alszik. Ez nem volt áldozat a részemről, csak eme 7 hónap következménye- a rossz fekvés okán- hogy iszonyatosan fáj a csípőm. Az ágyból való kelés is inkább kászálódásnak hat emiatt. Sajnos arra kényszerültünk, hogy a kiságyba átszoktassam. Enek folyamata: cicin elalszik. Majd kiságyba betesz- ha sír minimális ringatással vissza a kiságyba. Egy hete következetesen így csinálom. Amit elértem, hogy összességében 4- 4.5 órát alszik benne. Viszont óránként felkel. Van, hogy a visszaaltatás egyből eredményes. De van, hogy cicire jell tennem, annyira sír. Kérkek mondjátok, hogy jó úton haladok és nem okozok törést Neki?:(jó ez a módszer egyáltalán? Nem sajnáltatásként, mert bármit megtennék Érte, sőt ez a legkevesebb, de nagyon keveset alszom ebben az egy hétben és a fájó, hogy nem tudok maximális teljesítményt nyújtani Felé. Mit gondoltok fog javulni ez az átlag? Köszönöm.


2016. jún. 21. 22:38
 1/4 anonim ***** válasza:
0%

4-4,5? így semmi értelme! most azt tanítod a babádnak, hogy sírjon, és akkor végül melletted aludhat.

vagy legyél következetes és kitartó és tényleg mindig tedd be, vagy hagyd abba, de ez a 4 óra semmi az össze alváshoz képest.


én mindig visszatettem, a nagy már 7, nem lett lelki sérült, hogy nem aludtunk együtt, soha nem reklamált. a kicsinél még nem tudom, de feltételezem ő sem ;)

2016. jún. 21. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az én lányom csak babakocsiban volt hajlandó aludni a lakásban is. Ha megpróbáltuk betenni az ágyba, borzasztóan sírt. Egyedül a babakocsiban érezte magát biztonságban.

Aztán 1 éves kora után egyszercsak jött egy gondolat, hogy ma meg kellene próbálni betenni a saját ágyába. Simán elaludt, azóta napközben is ott alszik. Valahogy megérett rá a picikénk...nem tudom máshogy mondani. :)

2016. jún. 21. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
74%

Megértem, hogy egészségügyi oka van annak, hogy át akarod szoktatni. Én a helyedben mégsem tenném. Inkább megpróbálnám valahogyan megoldani, hogy kényelmesebben, de továbbra is együtt tudjunk aludni. Vannak babák, akik nem igénylik a szülő közelségét, és vannak babák, akik pedig szorosan a szülőhöz simulva alszanak. Lehet, hogy a te babád az utóbbi csoporthoz tartozik. Nem kísérleteznék vele, megvárnám, amíg megérik az egyesül alvásra. A babák többsége előbb vagy utóbb átszokik a saját ágyba, a saját szobába.

Nekem kettő gyermekem van. A most 3 éves kisfiam 15 hónapos koráig szopizott /éjjel is/, addig velünk aludt. Ahogy elválasztotta magát, átszokott a szobájába.

A másfél éves kislányom már jó ideje nem szopizik. Mégis kb. 2 héttel ezelőttig még velünk aludt, mostanra ért meg a különalvásra. Végre átalussza az éjszakát a saját szobájában az ágyában.

Úgyhogy azt tanácsolom, hogy ne idomítsd a babád, engedd neki, hogy ő jelezze, mire van szüksége. Pici még, hadd aludjon az anyukájához bújva, ha arra vam szüksége!

2016. jún. 21. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mi 200x210-es matracot vettünk, hogy elférjünk, az első gyereknél meg odatoltuk az ágyát a miénkhez. Mindkettő bevált. Én sem vagyok az idomítás híve.
2016. jún. 22. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!