Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » 21 hónapos kislányom miért...

21 hónapos kislányom miért csinálja ezt? (Többi lent, picit hosszú, de hátha van valakinek tapasztalata. )

Figyelt kérdés

Tehát kb 3-4 hete aktívan tanuljuk(tanulja) a szobatisztaságot!

Nagyon ügyes is, eleinte nem szólt,nekem kellett vinnem a bilire/wc-re hogy akkor pisiljünk,kakiljunk.. Persze sok baleset is volt.

Kb 2 hete ő mondja, hogy pipi(felkiált nem is mondja) és már megyünk is!!

Azt is mondja, hogy kaka.. Megyünk pisil és kész..

Estére és nappali alváshoz kap bugyi pelenkát meg ha elmegyünk itthonról.

Egyre kevesebb lett a baleset míg nem már bele is kakil.

Aztán jött egy fordulat. Volt, hogy sírt ha rá kellett ülnie és inkább mellé pisilt! (Sosem erőltetem, sosem erőszakoskodok vele)

Ma már 4szer bepisilt,holott annyira jó volt a kezdet!

Ma megingott bennem valami, hogy talán vissza a pelenka időszak? Nem akarom feladni!

Épp felkiált, hogy KAKI-kaki.. Mondom okés gyere menjünk.. Semmi,játszik,szórakozik..

Aztán nagy sírás, látom, hogy nyomná,mintha fájna neki.

Kérdezem, Pelusba kakilsz? Megnyugszik,mondja, hogy igen. Ráadtam a bugyipelust és jó nagyot bele is durrantott.. Ez miért van? Mi történhetett? Amúgy amióta bilire járunk azóta 2-3 naponta van csak széklet,előtte volt, hogy napi 2 is.

Nem szeretném abba hagyni a szobatisztaságra szoktatást mert olyan jó, hogy már mondja is ha menni kell. Nem szeretném úgy mond elölröl kezdeni, most vagyunk benne.. Amúgy még annyi, hogy már eljutottunk odáig, hogy több alkalommal déli alváshoz ugye pelust kap és úgy kel fel, hogy száraz és megyünk pisilni a wc-re.

Mit tanácsoltok? Miért változott meg? Van egyszer"fent egyszer lent"?

Köszönöm..



2016. szept. 26. 13:41
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Tul koran kezdtetek. Abszolut nem erett meg.
2016. szept. 26. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Én úgy értesültem, hogyha szól akkor megérett rá!
2016. szept. 26. 14:01
 3/26 anonim ***** válasza:
48%

A biologia tanarnöm mondta ´hogy 2 eves kor alatt nem erettek az idegpalyak a szobatisztasagra. Reszletesen nem irom ki , mert gondolom ez mar magas szint.

Azt nem ertem, hogy Miert nem kötelezik a szulöket fejlödeslelektani kurzusokra, gyereknevelesi tanacsadasra, mintahogy hajtasit sem kaphat barki. Ugy nez ki, hogy gyereket barki szulhet es teheti tönkre ugy ahogy a sajat kis zavaros feje diktalja.

Persze h sir, mert mar be van stresszelve , es ezaltal traumatizalja a helyzet , mert meghalaja a bilologiai fejlettsegi szintjet az idegrendszerenek.

Persze hoy jo lenne a szobatisztasag mar 13 honapos kortol, mert pelenka draga, több jutna cigire, mert milyen sok penz egy gyerek felnevelese, nincs ra keret, tudas , hozzaertes es empatia, de szulunk, aztan a gyerek csak csak beletörik a helyzetbe.

A szomoru az, hogy ma meg 5 szulö teszi fel ezt a kerdest, ev vegeig több tucat, es van aki fel sem teszi, csak gyötri a gyereket csendben.

Nem lehet eszet es szivet osztani senkinek, ez van.

Igen , kerdezö, egyszer fent es egyszer lent vagy ahogy te gondolod.

2016. szept. 26. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat 3-as. De sajnos a válaszod számomra nem volt hasznos.. Azt kifelejtetted a remek előadásból, hogy a cigi mellé még meg kell vennem a Remek skót Wisky-met.. Így való igaz, nem jut már annyi a pelenkára ;) s sürgetem a dolgot minél hamarabb elhagyja....;)


De köszönöm ha ezzel segíteni szerettél volna?!.. ;)

2016. szept. 26. 14:11
 5/26 A kérdező kommentje:
De azért én is hagy ajánljak valamit a figyelmedbe! Mert ha biológia órán tán részt is vettél... De ez a nyelvtan óráid rovására ment... Te nagyon eszes :D
2016. szept. 26. 14:12
 6/26 anonim ***** válasza:
44%
Leagalabb ha meg belefogsz meg egy ilyen " a gyerek erdekeben" nevelesi celzatu projektbe, azert beszelgess el elötte egy szakemberrel, hogy ne idegroncsot csinalj a gyerekböl csupa joindulatbol a gyerek irant, a gyerek erdekeit szemmel tartva. Ugye
2016. szept. 26. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
28%

Nekem nyelvtani hibaim nincsenek, egyetemet vegeztem, es irodalombol dijakat nyertem a gimiben.

Iphonom van es ekezetekre nincs idöm es kedvem.

Ez nem helyesirasi forum.

Remelem a valaszt felfogtad bizonyos szintig.

2016. szept. 26. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

Kérlek írj már érthetőbben.. Ékezet,vessző stb... Kérlek...És minden jóindulatú tanácsot megfogadok.. De ha egyszerűen nem tudom elolvasni amit írsz akkor sajnos el kell, hogy köszönjünk egymástól! Szép napot!


Mint írtam a gyermekem gyönyörűen jelezte ha menni kellett. Nem pisilt,nem kaikilt be, sőt még "élvezte is", hogy mentünk mint a nagyok! Semmi gond nem volt. Mi ez ha nem érettség a részéről? Szépen szól, hogy menni kell! Mát miért ne próbálhatnánk meg a szobatisztaságra szoktatást? Ja.. Igen.. Mert kell a cigi pelenka helyett? Ezzel a mondatoddal te érettnek érzed magad? :0 mert ha igen... Nincs miről kommunikálnunk... Na csókolom...

2016. szept. 26. 14:20
 9/26 A kérdező kommentje:
Ékezet 0.. Na de legalább a vesszőket használnád te agyon diplomázott :D Hogy ne olvadjanak úgy össze a mondataid... Nyertem a gimiben... Ahh istenem.... :D
2016. szept. 26. 14:22
 10/26 A kérdező kommentje:
Nincs időd? Akkor ne szenvedj már itt légyszíves! Állj tovább!!!! És várom a kevésbé diplomatikus egyszerű ámde kedves, segítőkész édesanyák válaszát!! köszönöm!
2016. szept. 26. 14:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!