Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Eltanácsolhatják oviból a...

Esztu81 kérdése:

Eltanácsolhatják oviból a gyermekemet azért, mert a nagydologgal néha balesetet szenved?

Figyelt kérdés
Kislányom 2016.11. havában múlt 3 éves. Új városba költöztünk nem rég. Eddig bölcsibe járt,de mivel itt volt hely az oviban, így felvették (nem akartam fél évre bölcsibe,majd utána szeptemberben megint új közösségbe vinni) .A szobatisztaság úgymond kialakulóban van. A kisdolog két nap alatt rendeződött gyakorlatilag egy hét múlva ágytiszta is lett a kislányom. A nagydologgal viszont gondja van. Nem akarja wc-be,csak pelusba,vagy - mivel az oviban nem adnak rá pelust - addig tartogatja inkább,míg a végén bugyiba csúszik (ne adj Isten szorulása lesz. Erre is volt példa ) Próbálkozik ő is,mi is szép szóval,dícsérettel,de egyelőre hasztalan. Nem rég - első alkalommal az egy hónap oviba járás alatt , bekakilt az oviban. Ma reggeli visszacsatolás: anyuka,ha ez rendszeresen előfordul, beszélnem kell az óvodavezetővel,mert ezek szerint nem óvoda érett a kicsi. Megjegyzem, az első emailben jeleztem az ovinak ezt a gondunkat, csak elviccelték azzal,hogy majd hozzak váltóruhát,ha netán szilvás kaja lenne . Szóval tudták ,a jelentkezési lapon is jeleztem. Elküldhetik az oviból lánykámat e miatt (szeptemberben így is-úgy is mennie kellene oviba) .? Vagy csak túl aggódom? Ha valakinek a szobatiszaság kapcsán lenne tanácsa,azt is nagyon megköszönném...

2017. ápr. 3. 07:43
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Huh. Köszönöm a sok hozzászólást. Örömmel tudatos,hogy szerintem túl aggódtam,mert ma már az oviban is wc-be csinálta ,(néha itthon sikerült) s már meg is kapta a repiajándékot . Nagyon büszke magára,hát még én... :). A szocializációs tanácsot is köszönöm. Azt hiszem,azzal nincsen gond.:p. (A szobatisztaság tudomásom szerint idegrendszer érettségén múlik, ami szintén nem lehet vészes,mert a visszatartás nagyon is működik.) Remélem,innen már sima lesz az út. Köszönöm mindenkinek!
2017. ápr. 4. 21:57
 12/13 anonim ***** válasza:

#2-es voltam, és jól esik olvasni, hogy jól alakulnak a dolgok.

:)

2017. ápr. 4. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Haladunk. Köszönöm 😉 Azért nem.gondoltam,hogy a szocializációval lenne gond,mert nagyon szeretett bölcsibe is járni. Imád gyerekek között lenni. Bölcsibe,s most az oviba is könnyek nélkül beszokott,ez még az óvónénit is meglepte,hogy milyen könnyen. De ha már itt tartunk... Vélemények érdekelnek. Nem tudok konkrét esetet,de sejtem,hogy valami történhetett. Járt fél évig magánoviba,ahol nagyobbakkal volt együtt,bár,már 2,5 éves kortól fogadták a gyerekeket. Ott ehhez nem voltak hozzászokva (akkor még a pisi sem ment bilibe),pelekázni is az összepakolt ágyak tetején pelenkát ám,mire nagy nehezen vettek egy pelenkázó feltétet (meg sem.említem,mennyit fizettem havonta) . S egyik nap szomorúan mondta,hogy a dadus néni mérges volt rá. Ha mondjuk ott leteremtettêk ,mert be mert kakilni két és fél évesen,az vajon okozhat ilyen traumát nála,ami miatt nem akar, csak legvégső esetben szabadulni a kakitól, amikor már késő wc-re szaladni?
2017. ápr. 6. 09:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!