Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Eltanácsolhatják a bölcsiből...

Eltanácsolhatják a bölcsiből azért mert asztmás? Tényleg?

Figyelt kérdés

nemrég derült ki a 2,5 éves fiamnál hogy asztmás.Bölcsibe jár,van egy állandó esti gyógyszere,meg a ventolint 3x kell fújni neki naponta,ha fulladna akkor nyilván többször.

A délutáni/déli fújás ugye a bölcsibe esik,tehát mondtam a gondozónőnek hogy mi van,kiderült hogy a fiam asztmás..stb,és hogy a délutáni fújást hogy tudnánk megoldani.Mondta hogy ó,ezen ne aggódjak,hát majd ő befújja neki.Úgyhogy nem is volt ebből gond,már 2 hete igy megy,ő fújja be neki.Aztán pár napja volt egy kisebb "szülői" a bölcsibe,de csak a 2 gondozónő meg pár szülő volt ott,és véletlen szóba került ugye a fiam hogy asztmás..stb,és akkor mondta ez a gondozónő,akit egyébként nagyon szeretünk,meg a fiam is,hogy nem is járhatna a fiam igy a bölcsibe hogy asztmás,csak nem akart feleslegesen idegesiteni,meg ők nem adhatnának be gyógyszert a fiamnak,de aláirattak vele egy papirt,hogy ő saját felelősségre befújja a fiamnak a ventolint.

Én alig hittem a fülemnek,tényleg van ilyen,létezik hogy emiatt csak úgy eltanácsolnák??Természetesen nem győztem köszönetet mondani a gondozónőnek azért hogy ezt igy elvállalta....de még mindig alig hiszem el hogy ha ő nem vállalja el,most a fiam nem járhatna bölcsibe...

Ti hallottatok ilyet?Vagy csak nekem új ez,és "háborodok" feleslegesen?

Egyébként nem olyan durva az asztmája,nincsenek rohamai,csak köhögött nagyon,sokszor hányásig,de mióta szedi ezeket a gyógyszereket,semmi nincs szerencsére.


2013. ápr. 6. 21:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Igen, ez így van. Az én gyerekemnek az orrcseppet nem adta be a gondozó, ugyanezen okból.
2013. ápr. 6. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

hát ez hihetetlen..

De még beiratáskor nálunk volt egy papir,amin be kellett irni hogy milyen gyógyszereket adhatnak be szükség esetén.Akkor nem értem minek töltetnek ki ilyet....

2013. ápr. 6. 21:16
 3/12 anonim ***** válasza:
Mert rettegnek a perektől. Nyilván előfordult már olyan, hogy valami gond lett a gyógyszerezésből, és hoztak egy központi rendeletet.
2013. ápr. 6. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
és akkor amelyik gyereknek gyógyszert kell szednie,akár asztmára,vagy bármilyen tartós betegségre,az ezek szerint nem járhat bölcsödébe meg óvodába mivel ott is be kellene adni neki,vagy hogy van ez??Az oké hogy mondjuk iskolába már van annyira nagy hogy betudja magának adni,de ilyen kis korba?
2013. ápr. 6. 21:22
 5/12 anonim ***** válasza:
Ez így van, a házirendben benne van a gyógyszer beadásának tilalma. Hogy nálatok kivételt tettek, az nagyon ritka.
2013. ápr. 6. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ez azért van így, mert ők nem egészségügyi alkalmazottak. Persze neked egyszerűnek tűnik, mert megszoktad, de én eléggé félnék, ha egy 2 éves asztmás gyereket rámbíznának (egyébként én nem ilyen területen dolgozom, csak belegondoltam).
2013. ápr. 6. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

akkor ezeknek a gyerekeknek a szülei hogy oldják meg??Dolgozni se tudnak,mivel nem veszik fel a gyereket bölcsibe/oviba emiatt.Kénytelen ezért otthon maradni 4-5 éves koráig??AZ eszem meg áll komolyan mondom...ha a fiamat eltanácsolnák,mi szó szerint éhen is halnánk,mivel nem tudnék dolgozni...akkor oviba se veszik fel??Most lesz beiratás....

Nem tudsz véletlenül belinkelni nekem erről valami oldalt,ahol ezt leirják,vagy törvény van rá hogy nem vehetik fel a gyereket mert pl asztmás és nem adnak be neki gyógyszert?

2013. ápr. 6. 21:34
 8/12 A kérdező kommentje:

értem persze,de mint mondtam,a fiamnak nem durva egyáltalán,nem fullad,semmi komoly,a gyógyszereket is most tapasztaljuk ki,még változni fog,hétfőn megyünk kontrollra.

Júliusban lesz éves.Még mikor odakerült a fiam a bölcsibe,mondták hogy volt nem 1-2 olyan gyerek,aki pl ilyen-olyan érzékeny volt,pl liszt-tej,meg cukorbeteg is volt,ezért nem értem az egészet....

2013. ápr. 6. 21:38
 9/12 A kérdező kommentje:
*3éves
2013. ápr. 6. 21:39
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem tudok törvényt linkelni, de úgy 10 bölcsi és ovi házirendet néztem meg, és mindben ez szerepel: a gondozó otthonról hozott gyógyszert nem adhat be, a beteg gyereket az intézmény nem veszi át, a lázas gyereket a szülőnek AZONNAL el kell vinnie.
2013. ápr. 6. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!