Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Tapasztalatok érdekelnek....

Tapasztalatok érdekelnek. Akiknél kicsit később lett szobatiszta a gyerek. Mennyi idő telt el a következő szakaszok között?

Figyelt kérdés

2 évesen még nem volt hajlandó a közelébe se menni a bilinek, pedig akkor már jó ideje a fürdőszobában volt, hogy szokja a látványát. Még semmi jelzést nem láttunk. Öltözködni még nem tudott. Vetkőzni se. Beszélni elkezdett. Pár mondatot már mondott (2 nyelven egyszerre tanul, mert külföldön lakunk, a két nyelvet 2 éves korától jobban tudta tanulni, mert bekerült az idegen nyelvű környezetbe-bölcsibe) Bölcsiben azóta aktívan látja, hogy a vele egykorúak - 2-3 évesekkel van egy csoportban - hogyan mennek el wc-re. Itthon is látja ezt. Tudja mire való a bili. Utálja a bugyit - próbáltuk. Decemberben volt 2 éves. Olyan 1 hónapja kezdte érdekelni a téma Elkezdte mondani útközben a bölcsi felé reggel - sétálunk- hogy neki pisilnie kell, vagy épp hazafele mondja. Nem mindig, néha. Itthon is néha mondja már, olyankor kérdezem, hogy ráüljünk e a bilire, néha meggondolja magát, néha hajlandó ráülni, de nem produkál semmit. Elkezdte zavarni a teli pelus. Mondja, hogy cseréljük ki, ha bekakál néha látom a járásából, hogy erősen zavarja, de néha el van vele. Egyre biztosabban felismeri, ha bekakál. Kérdezem tőle, hogy van e, ő erre eddig mindig azt mondta, hogy nem, pedig néha koszos volt a pelus. Mostanában ha kérdem, bevalja, hogy bekakált. A minap egész hosszan rá tudtam venni, hogy ráüljünk. Mikor 2 évesen elkezdtünk bölcsibe járni, akkor jó ideje már reggel intézte a nagydolgát. Pár hónap alatt erről sajnos leszokott és az oviban, néha este intézte. Kábé egy hónapja visszaszokott reggelre. Próbáljuk elkapni a pillanatot, de még nem sikerült. Öltözködni, vetkőzni egyre jobban tud. Kicsit duci, talán ez is megnehezíti a dolgát.

Az a kérdésem, hogy mennyi idő alatt juthhatunk el a szobatisztasághoz innen. Mik a tapasztalatok. Fél év alatt eljuthatunk odáig?


2017. júl. 16. 08:45
 1/2 anonim ***** válasza:
Hogy mennyi idő alatt, azt nem tudom megmondani. Kisfiam most 2,5 éves, 2 hét szünet volt a bölcsiben, gondoltuk megpróbáljuk a dolgot. Előtte annyi volt, hogy reggel mielőtt cseréltük volna a pelust és este fürdés előtt megkérdeztük tőle, hogy kell-e pisilnie és ha volt kedve pisilt vagy a bilibe vagy a wcbe de nem erőltettük. Egyébként ő egyáltalán nem szólt hogy kell pisilnie, nem zavarta ha a bokájáig lelóg a pelus annyira tele van és a kaki miatt se szólt, se azt hogy kell se azt hogy ott lenne a pelusban, csak a szagot éreztük mindig. :) Na most 2 hete hétfőn reggel nem adtunk rá pelust, első nap folyamatosan becsurgott neki, 7-8 kisgatya kellett. Az első pár napban kb. fél óránként kérdeztük hogy kell-e pisilnie és ráültettük, hol pisilt, hol nem. Aztán múlt hét végén már szólt, hogy neki pisilnie kell, akkor irány volt a wc vagy bili. A kaki miatt is első 1-2 alkalommal nem szólt, belement a gatyóba. De a héten már avval kapcsolatban is szól ügyesen. Mi ezt a 2 hetet rászántuk, hogy ha kell napközben felmosunk folyamatosan és mosom a ruhákat, mert lakásban lakunk nincs udvar ahova ki tudtam volna engedni. És most már ügyesen megy a bilire, letolja a nadrágját, pisil vagy kakil, szól előtte hogy kell, de magától intézi, utána felöltözik és megy kezet mosni. Alváshoz vagy ha hosszabb útra megyünk kocsival még természetesen kap pelust, de volt hogy éjjel is átjött és mondta hogy pisilni kell. Én nagyon elégedett vagyok. Balesetek még vannak, ha lemegyünk az utcára, még ott nem akart pisilni. De van hogy 2-3 órát is lent vagyunk és ügyesen tartja. szánd rá az időt, türelmet, energiát, de ha leveszed, akkor ne add rá csak tényleg alváshoz vagy hosszabb autós útra. Most meleg van jó idő, ha valamerre mentek akkor is gyorsan át tudod cserélni neki a kisgatyát és a rövid nadrágot és minden egy pillanat alatt megszárad mosás után. Mi általában 2-3 váltás ruhával indulunk el itthonról. Nem bántam meg , hogy így csináltuk, nekünk bevált és elég volt ez a 2 hét. Sok sikert.
2017. júl. 16. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi a választ. Az a baj, hogy nincs 2 hét szabim egybe. Most lesz egy hét szabim jövő héten, de mászkálni fogunk, lehet nem nagyon leszünk itthon. Apukám meg tesómék jönnek látogatóba 1 hétre, mert Angliában lakunk és idén nem tudunk hazamenni. Szóval nem alkalmas ez a hét se.

Van udvarom, de dolgozom, plusz elég sokat esik az idő, nagyon ritkán van olyan meleg, hogy egyszálba legyen az udvaron. Kezdi az oviban is mondogatni, hogy pisilnie kell, de lehet, hogy csak utánozza a többieket. Sajnos úgy néz ki, nekem meg kell várnom, míg annyira kész nem lesz rá, hogy egy hétvége alatt összehozzuk.

2017. júl. 18. 10:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!