Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Ha hat éves elmúlt a kislányom...

Ha hat éves elmúlt a kislányom, vissza szabad adni neki éjjelre a pelust, ha bepisil?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Kislányom 6 éves és öt hónapos. Három és fél éves kora óta ágytiszta. Persze szoktak lenni ritkán balesetek, de az ilyen epizódok egy-két nap alatt elmúlnak. Most viszont nagyon rossz passzban van, már vagy két hete legalább minden éjjel bepisil. Nagyon el vagyok keseredve, de komolyan gondolkozom azon, hogy visszaadom rá éjszakára a pelust. Nem bírok ennyit mosni, folyamatosan megy a mosógép, és a pizsi nadrágjai is kezdenek agyonmosottak lenni a gyakori tisztítástól. Viszont attól félek, hogy míg eddig mindig visszatért magától a megszokott kerékvágásba, ha most visszakapja a pelenkát, attól megzuham lelkileg (már anélkül is nagyon zavarja a bepisilés), és még nehezebben fog kikecmeregni ebből a problémából. De mit tehetnék? Néha már olyan pisiszag van a lakásban, mintha egy kisbabával laknánk együtt. A csepp csengőhöz még fiatalnak tartom, azt hallottam, nem jó dolog túl fiatal gyereknél használni. Megnézettük és nincs hugyúti fertőzése, attól nem lehet. Inkább idegrendszeri éretlenség lehet az oka. Itthon nem történt semmi traumatikus dolog, ami ezt kiválthatná. Eddig kijött éjjel magától vécére, vagy ha nem, akkor lefekvés után kb. három órával én kivittem pisilni, és ez működött, de az elmúlt hetekben már ha szűk két óra után bementem érte, az is késő volt. Valakinek van tapasztalata, hogyan érint egy ilyen idős gyerkőcöt, ha visszakapja alváshoz a pelenkát? Köszönöm!

2017. nov. 13. 11:58
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Idegrendszeri éretlenség nem lehet, ha már egyszer ágytiszta volt... bár számomra nem ágytiszta az a gyerek, akit lefekvés után 3 órával pisiltetni kell...


a pelust semmiképp nem adnám vissza rá. hanem mennék orvostól orvosig, amíg valaki meg nem mondja, hogy mi a baj.

2017. nov. 13. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
gondolj már bele kicsit, 6 éves gyereken pelenka?? ha egy majdnem 3 éve szobatiszta gyerek így "visszafejlődik" annak lelki oka van. lehet valami bántja, vagy valami olyan dolog történt amit nem tud feldolgozni, beszélgetni kéne vele, segíteni neki, nem pelenkát adni rá.
2017. nov. 13. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én nem adnám vissza rá...igyon kevesebbet lefekvés előtt és beszélgess vele sokat...nem tudom, hogy nagycsopis-e még vagy most kezdte a sulit, stresszelhet is...alakíts ki vele egy nagyon bizalmas légkört úgy hátha beavat mi bántja, mert vmi tuti van...ja és ne szidd meg, ha bepisil vagy fenyegetőzz, hogy pelust kap/egyébként ez elég nagy 'csalódás' lenni neki, ha könnyebbség miatt alácsapod a pelenkát...ezzel a próbléma nincs megoldva...vagy vidd el gyerekpszichológushoz
2017. nov. 13. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

"Három és fél éves kora óta ágytiszta" -fejletlenség kizárva.

Akkor valami történt! Kistestvér született? Óvodában fél valakitől? Nevelési tanácsadóban pszichológus segít.

2017. nov. 13. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Sürgősen kérj segítséget! Ne add vissza a pelust, ne bagatellizáld el annyival, hogy idegrendszeri éretlenség. Neeeem. Azonnal nevtanba menni vele. Valami komoly trauma érhette, és valamiért nem mondja el neked. A végére kell járni, nem visszaadni a pelust!
2017. nov. 13. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Első körben vidd el pszichológushoz. Másik meg, hogy szerintem vegyél patikában olyan alátétet, amit az ágyban fekvő betegeknek szoktak, és arra fektesd rá, vagy rakd a lepedő meg a matraca közé. Ez felszívja a pisit.
2017. nov. 13. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Az ágytiszta akkor ezek szerint azt jelentette eddig is, hogy éjjelente fel kellett kelteni pisilni? Ha nem keltenéd nem bírna ki egy éjszakát sem? Csak kérdezem, nem bántásból, segíteni szeretnék, de ha már ennyi idős és eddig is az volt a rutin, hogy ébreszteni kellett, hogy ne legyen baleset, az azért nem normális, szervi oka is lehet. Hiszen egy ekkora gyerek már évek óta ki kéne bírja az egész éjszakát, alvástól, ébredésig. Ha nem bírja ennyi ideig tartani a vízeletét, akkor urológushoz kellene elvinni megnézetni,van-e bármi szervi gond a háttérben, lévén 10-12 órát is kibír egy óvodás (is) bepisilés nélkül, ha egyéb oka (pszichés stb...) nincsen. Nem is a húgyuti fertőzés a lényeg itt, bár jó kizárni, hanem hogy urológiai szempontból rendben van-e, hogy gondot okozott eddig is tartania hosszan a vízeletét.
2017. nov. 13. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
97%
Én vinném, ahova csak lehet, mert ennek oka van. Ráadásul minden egyes bepisilés csak romboló hatással van rá. De a pelenka is. Elmondom, apró tapasztalatom van, megállíthatatlan hasmenés jött rá a fiamra, szó szerint folyt belőle, 3 garnitúra ágynemű után már nem volt mit rakni az ágyra. Pelenkát adtam rá, hát hetekig emlegette, összetört miatta. Felvette ő, eszével tudta, hogy itt már nincs más megoldás, de a lelkét összetörte!!!
2017. nov. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

A legnagyobb probléma a késöi ivás és a rossz berögzödés.


Vagy is este ne vacsorázzon a gyerek túl ósat vagy zsírosat így egy órával a lefekvés elött már semmit ne igyon. Lefekvés elött pisiljen.


Amikor voltatok a dokinál fertözést vizsgáltatni, akkor csinált a doki UH-t a vesékröl és a hugyholyagról? AZ nagyon fontos lenne kizárni, hogy ott nincsen semmi, és nem nyomja semmi(pl szorulás egy tipikus dolog) a hugyholyagot...

2017. nov. 13. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, sokat segítettetek! :)
2017. nov. 13. 20:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!