Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Nagyobb gyermek visszaesését...

Nagyobb gyermek visszaesését ágytisztaságban hogyan kell kezelni?

Figyelt kérdés

2,5 éves kora óta abszolut nem hord pelenkát, szoba és ágytiszta, órákig képes visszatartani. Ez is kérdésem lenne, hogyan vehető rá, hogy ne tartsa vissza, miota óvodás, itthon is csak utolsó pillanatban megy pisilni, lehet ott nem engedik ki őket vagy negativ dolog kikéredzkedni? A gyereknek óvoda óta szokása ez a görcsös visszatartás.


A másik, hogy amikor pl valami lelki sérelem érhette (pl nyugtalanul alszik), vagy beteg, gyengébb, vagy extra kimerült, olyankor éjszaka bepisil, pedig elalvás előtt elintézte, ill. normál esetben amugy éjszaka magátol felkel.


Sokszor van ez, kb havonta egy hét, mert taknyos, vagy nem aludt napközben, túlfáradt, idegrendszerileg gyengébb időszakok, hogy én huzat, paplan, lepedők, pizsama mosásbol állok, nincs annyi váltoágynemű sem, ami ezt fedezné míg szárad másik három.


Viszont a pelenka visszaadásárol azt mondták, nagyobb gyereknél már károsan hat pszichésen, fejlődik épp az önbecsülésük hogy már egyedül eszik, öltözik, ovis már és nagy és ügyes, és olyanokra képes, amit kicsiként még nem tudott és tudja hogy babák hordanak pelenkát, stb.


Azon kívül hogy a vászonlepedő alatt gumislepedő van, mit tehetnék? Már az ajtókon is paplanok száradnak.


Száritogép még jóideig nem fér bele ill az áramot sem akarom pluszköltségelni.


2018. febr. 24. 18:09
 1/3 A kérdező kommentje:
Most lesz 4 éves. Azaz 1,5 éve nem volt rajta pelenka és ráadásul egész nagyfiú is, szoval furán is nézne ki pelenkában.
2018. febr. 24. 18:10
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

4 évesen éjszakára még nem gáz a pelenka. Ha beteg volt akkor én is ráadtam, ha várható volt hogy nem tud felébredni. Nem tehet róla, ébresztgetni ilyenkor nem érdemes. Vagy ráadod a pelust vagy mosol.

Az oviban azért nem szeretnek kimenni a mosdóba, mert kb 3-4másik gyerek is biztosan ott van. Így addig húzzák, ameddig csak lehet.

2018. febr. 24. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Annak idején az én öcsém is ilyen volt . Mikor a családban mindenki kivolt már akkor megvették neki ezt a gumis pelenkát ( nem emlékszem pontosan hogyan hivják lényegében ugyanúgy belebujik mint egy kisgatyába de mégis pelus :D ) és ,hogy ne érje traumaként azt mondtuk neki ,hogy tata is és apa is hord ilyet igy felvette éjszakára . A végére teljesen megszünt az egész dolog :)
2018. febr. 24. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!