Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért nem folyik a tejem...

Miért nem folyik a tejem feleslegesen?

Figyelt kérdés

4 hónapos a fiam, 100%anyatejes. Nagyon jó húsban van, van mit ennie.

Amit én nem értek. Kb minden ismerősöm aki szoptat panaszkodik, hogy a melltartóbetét is kevés nekik, átáznak, ha sírni hallják a babát elkezd folyni a tejük stb...

Én ilyent sosem tapasztaltam. Melltartóbetétet sosem kellett használnom. 1 csepp nem folyik ki belőle, még ha nagyon sír akkor sem, csak ő tudja kiszívni magának. Mikor egyszer az éjjszakát átaludta, akkor is inkább majdnem kidurrant, de 1 cseppet sem engedett ki magából.

Igazából nem zavar, sőt... csak nem értem nekem mitől más

Ja és fejni sem tudtam sosem belőle. Sem kézzel, sem pumpás mellszívóval.


2019. júl. 27. 08:43
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem se folyt soha. Tudod, az emberek nem egyformák.
2019. júl. 27. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Irogyellek.Ha van tejed,akkor ezen ne problémázz.Nekem orrba szájba folyik ha kell ha nem és eléggé kivagyok tőle.
2019. júl. 27. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is irigyellek. Nekem nagyon kevés tejem volt, de az is mindig elcsöpögött. Tusolás után, míg megtöröltem a lábam, fel kellett mosni utánam. Aztán meg alig termelődött vissza... Hiába szopiztak akár 20, akár 60 percig, alig szívtak 15 grammokat. Addig a másik cickón gyűjtöttem a cseppeket, és ki is ürült. :( 3 ill. 2 hónap után feladtam.
2019. júl. 27. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sem folyt egyik gyereknél sem, pedig több mint egy évig szoptattam őket. Én örültem, hogy nem kellett melltartóbetétekkel bajlódnom.
2019. júl. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Én is örülök, félreértés ne essen. Meg összeteszem a 2kezem, hogy ennyi tejem is van.

Csak nekem fura volt, hogy akikkel eddig beszéltem, mind csodálkozik rajtam.

2019. júl. 28. 09:45
 6/7 Coffelia ***** válasza:
100%

A tejleadó reflex erőssége genetikai adottság, és az is befolyásolja, hogy milyen ingereket kap a mell a babától, és beállt-e már a kereslet-kínálat.

Nekem soha nem jött ki a mellemből magától a tej, csak és kizárólag szívásra vagy fejésre, az egyik barátnőm ezzel szemben spriccelt már a gyereke gondolatától is. Addig örülj, amíg viszonylagos kényelemben vagy, mert a tejfehérje savanyodik, a tejcukor ragad... szóval jobb az odabenn és a babapocakban, mint a ruhán :D

2019. júl. 29. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Alaphelyzetben nekem sem. Az elején igen, ha a baba többet aludt, mint amit a mellém bírt. 😀 Sajnos ezért is volt hasfájós, mert nagyon erős volt a tejleadó reflexem, ömlött a szájába a tej. Most már jobb a helyzet, de szoptatáskor a másikból is jön valamennyi. 5 hónapos a kislányom.
2019. júl. 30. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!