Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Melyik a jobb, ha dohányos az...

Melyik a jobb, ha dohányos az anyuka?

Figyelt kérdés
Ha egy anya aki dohányzik és úgy szoptat, mégiscsak anyatej, immunerősítés és egyéb pozitív dolgok... Vagy ha inkább tápszerrel eteti a babáját?
2019. aug. 7. 19:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
64%
Gondolom az nem opció, hogy leszoksz?
2019. aug. 7. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
81%

Leginkább az, ha sem a terhesség, sem a szoptatás alatt nem dohányzik. Ebben az esetben pedig teljesen nyugodtan szoptathat.

Igen, meg lehet csinálni, ki lehet bírni. Többeknek sikerült már, nekem 3x is. Kis szerencsével (és akaraterővel) akár végleg le is lehet szokni. Nekem sajnos nem sikerült, csak sok évvel később.

2019. aug. 7. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
78%
Ez most komolyan kérdés neked? Amennyiben nem akarja abbahagyni a cigizést, akkor természetesen a tápszer!
2019. aug. 7. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem a tápszer jobb ilyen esetben.

Én már sajnos nem szoptatok és már lassan 1 éves lesz a gyerekem, így nem régiben vissza szoktam én is a cigire. De így is hogy én is cigizem szörnyű volt látni amikor két régi osztálytársamhoz mentem babalátogatóba, hogy a 2 hónapos babájuk cicin lóg nekik pedig még szoptatás közben is a cigi van a kezükben....

2019. aug. 7. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
87%
Exdohányos vagyok. Szerintem akkor már inkább a tápszer
2019. aug. 7. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nem magam miatt tettem fel a kérdést, ma vita volt ebből a gyermekorvosi rendelőben
2019. aug. 7. 21:22
 7/12 anonim ***** válasza:
91%

Helyesebben melyik a kisebbik rossz. Szerintem a tápszer, bár rengeteg hasznos anyagot nem kap meg a gyerek, de legalább mèregből is kevesebbet. A mègjobb, ha nem is szül az ilyen, aki ennyit nem tesz meg a gyerekèrt. A legjobb meg ha leszokik előtte, ès úgy vág bele.

Mondom ezt apakènt, aki 10-15 èv dohányzás után tette le, hogy a lehető legegèszsègesebb környezetet teremtse meg a gyermeke számára, plusz azt a pènzt is a családjára költse.

2019. aug. 7. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Ilyen apuka kellene több
2019. aug. 7. 22:22
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Én 10 év után letudtam tenni a bagót, igaz csak pozitív tesztnél, de azóta 1 szál se. Ez volt majdnem 2 éve, terhesen se jutott eszembe rágyútani, illetve azóta is szoptatok. Ha már nem fogok szoptatni akkor se szeretnék újra cigizni. Ja és Apuka is letette velem együtt :) Szerintem szánalmas aki ennyit nem tud megtenni a gyerekéért. 9 hónapot kibírt? Vagy terhesen is cigizett az illető?
2019. aug. 7. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Napi 20 cigaretta alatt a tejben megjelenő nikotin és annak kockázata kicsi.


A tanulmányok szerint a szoptatás védelmet nyújt ezeknek a gyermekeknek a passzív dohányzás okozta ártalommal szemben: azoknál a csecsemőknél, akiknek az édesanyja a szülés után dohányzott, kevesebb légúti megbetegedés fordult elő, ha a baba szopott, mint ha mesterségesen táplálták.


Ezért – bár a nem dohányzó anyával összehasonlítva a dohányzás számos nemkívánatos hatást gyakorol mind a laktációra, mind a szoptatott csecsemőre – a szakemberek mégis egyöntetűen azt javasolják, hogy a dohányzó anya is szoptassa a csecsemőjét, mert a dohányzó családban mesterségesen táplált gyermek egészségi kockázata nagyobb, mint a szoptatott gyermeké.

2019. aug. 7. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!