Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Anyukák meg jött a piros nap...

Anyukák meg jött a piros nap és úgy érzem kevesebn lett a tejem, mit csináljak?

Figyelt kérdés

5 hónapos a babám és úgy érzem hogy kevesebb lett a tejcsi.

Igaz hogy mostanában kevesebbnek is érzem, mert mikor eszik akkor kicsit bömböl a kortyoknál, de néha nem is hallom hogy kortyolna, lehet ebből tápszer lesz?

A védönöm azt mondta hogy legyek türelmes de nem baj ha a babám sír, nem " fog éhen halni" ezt mondta!!

Na most én ott tartok hogy tényleg kevésnek érzem mert napok óta nagyon de nagyon könnyü a mellem és csak az egyikből szopik de a másik is könnyű 😟

Na meg nem nagyon akarja elfogadni a cicim :(

Akik már voltak is kérem irjanak biztatot, de normáslis emberektől normális választ kérek

Köszönöm


2019. aug. 14. 10:47
 1/5 A kérdező kommentje:
Ja azt elfelejtettem hozzá írni hogy fogzunk is 😳
2019. aug. 14. 10:49
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Te nem fogzol, csak a baba. 🙄

A melled súlya, feszülése idővel megszokott lesz, illetve ha már nem termelsz túl, akkor nem érzed kellemetlennek, ez normális. Ha még nem táplálsz hozzá, akkor a pisis pelusok számából és a hízásából látod, rendben van-e. Vannak babák, akiket zavar a menstruáló anya teje, elvileg más az íze ilyenkor, de éhen nem fog halni, nem buta ő.

2019. aug. 14. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Menzesz alatt megváltozik a tej, valamivel lehet csökken a mennyisége is, vannak olyan babák, akik ilyenkor nem szívesen fogadják el a cicit. Én nem látok változást, de ilyenkor tudatosan gyakrabban kínálom, hátha mégsem tud/akar annyit szopni.

A sírás - szerintem - lehet attól is, hogy esetleg fáj az ínye, amit szopás közben is kell neki használni. Szerintem próbáld ki, hogy bekened neki valamilyen fogínygéllel, pl. Dolo vagy Anaftin baby, hátha utána nem sír fel.

Off, de nekem is bántja a szemem, fülem, mikor valaki többes számban ír vagy beszél arról, ami a gyerekkel történik.

2019. aug. 14. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
63%

Egyetértek az előzővel, amikor szopás közben fel-felsírnak, az gyakran az íny fájdalma miatt van.

Kínáld gyakrabban a menzesz alatt. Nem gondolom, hogy ha 5 hónapig volt tej, akkor most tápszerre kell váltani, főleg, hogy nemsokára már hozzátáplálhatsz.

2019. aug. 14. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget,

Igen már nem sokára mehet a hozzátáplálás 🙌

Aztán valószínűleg a kicsi kis fogacskái is befolyásolják,

Egyébként első kicsibabám

És még gyakorolnom kell :)

2019. aug. 14. 14:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!