Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nem vettétek észre, hogy a...

Nem vettétek észre, hogy a melegben kevesebb a tejetek? Holott megiszom napi 3-4 l folyadékot! Mitől lehet?

Figyelt kérdés
2010. júl. 14. 14:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Én nem vettem észre, bár én még soha nem ittam annyit, amit te írsz! Vigyázz! A túlzott folyadékbevitel is gátolja a tejtermelést!!!!
2010. júl. 14. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
3-4 liter még nem túlzott. Ebben a melegben simán kell 3 liter alsóhangon, plusz annyi, amennyi tejet kiszopik a kicsi.
2010. júl. 14. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

"Terhesség, szoptatás. Terhes nőknek és szoptatós anyáknak szükséges a plusz folyadékpótlás. Ilyen esetben, különösen szoptatáskor, nagy mennyiségű folyadékot vesztenek a nők. Terhes nőknek napi 2,5, a szoptatós anyáknak pedig napi 3 liter folyadék fogyasztása ajánlott."

Nem vitázni akarok, csupán én így tudom. Egyébként már elég hosszú ideje szoptatok, tehát tapasztaltam is... Mennyi idős a babád? Mennyi időközönként szopik? Kap valami + folyadékot? Lehet, hogy csak szomjas a kicsi és azért kér sűrűbben cicit vagy esetleg épp fejlődési ugráshoz értetek.. Ami még eszembe jut, hogy neki is eleve melege van, így kevesebbet szopik egyszerre, így kisebb igényre kevesebb termelés a válasz,, Ha majd visszatér a pici étvágya, akkor a kínálat is meg fog nőni.

2010. júl. 14. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Én is úgy vettem észre, hogy kevesebb a tej. És szerintem nem is akar annyit enni, mert utána fejek még és azt már nem mindig issza meg. Remélem én is hogy visszajön a mennyiség.
2010. júl. 14. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Most 5 hetes a kisfiam, és nem is éhes annyira ebben a melegben.Lehet, hogy tényleg emiatt csökkent a tej mennyisége.Legalábbis nagyon remélem:)
2010. júl. 14. 16:28
 6/16 anonim ***** válasza:
Ne igyál ennyi fojadékot mert ez nem igény szerinti annyit ami jól esik.Az orvos sem ajánlotta és a könyvekben is benne van hogy a 2-3 max bőven elég.Hiába tudom itt mindenki ezt írja igyunk 4-5-6 litereket de ez képtelenség mert nem eshet jól ennyi folyadék.
2010. júl. 14. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
56%
Ebben a melegben megnövekedik a folyadék-szükséglet! És a szoptatós anyáknak többet kell inni, mint egy átlag felnőttnek. A 34 liter egyáltalán nem sok, sőt.
2010. júl. 14. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Szerintem sem sok, és én csak annyit iszom, amennyit kívánok.Nem öntöm magamba a folyadékot kényszerből...
2010. júl. 15. 06:56
 9/16 anonim ***** válasza:
arra is gondolj, hogy ebben a melegben izzadsz is és ezért nem hasznosul a tejtermeléshez annyi folyadék, mint máskor. De minél többet iszol, annál jobban izzadsz.
2010. júl. 16. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Akkor is ugyanannyit izzadsz, ha keveset iszol, csak akkor kevesebb víztartalékból veszítesz vizet, és értelemszerűen kevesebb marad a testedben saját részre is, meg tejnek is.
2010. júl. 16. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!