Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mennyi az esély rá, hogy...

Mennyi az esély rá, hogy anyatejem is lesz, ha a 15. héttől van előtejem és most, a 21. hétre már kezd "zavaró" mennyiség lenni?

Figyelt kérdés
Az a félelme, hogy valami magas hormonszint okozza és szülés utánra nem marad tej, mert addigra "elfogy" vagy bekavar valami hormon. eddig mindenki, akinek említettem az előtejet, beleértve a védőnőt is, sopánkodott, hogy az nem olyan jó, mert korántsem biztos hogy később is lesz, mikor tényleg kéne.
2010. júl. 14. 17:39
 1/4 xStefix ***** válasza:
85%

Az előtej illetve a mögöttes hormonműködés csak annyit jelent, hogy a szervezeted jelenleg tudja a dolgát, azaz készül a szoptatásra. És ez bíztató.

De! Hogy ebből később mi lesz, lehetetlen előre megmondani! A hormonok megfelelő működése csak 1 (alapvető) dolog, ami a szoptatáshoz kell. Ezen kívül még számtalan más dolognak is stimmelnie kell, hogy (jól) tudj szoptatni ill. hogy mindig legyen elég tejed. (Ehhez szerintem érdemes lenne utána olvasnod a tej termelődésének és az egész szoptatásnak, ha eddig még nem tetted.)

Szóval szerintem nem érdemes nagy hűhót csapni ekörül. Bizakodj, de semmi több. Először a szülésre készülj lelkiekben, mert a jó szopis kezdethez ez is szükséges. Jó babavárást! :)

2010. júl. 14. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
87%
Szia! Gondolom, első babás vagy, mert a tejtermelés mechanizmusát még ndm ismered. Ajánlom figyelmedbe a www.lll.hu -t, itt olvass utána a dolgoknak. A kezdet jó, de a megfelelő hormonális működésnél sokkal több kell. Az említett honlapon mindent megtalálsz.
2010. júl. 14. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szerintem félreértetted a védőnőt, inkább arra gondolt, hogy nincs összefüggés az előtej megléte és a későbbi szoptatás alatt termelődő tej mennyisége között.

Elfogyni egyébként nem fog, ez teljesen abszurd.


Nekem is volt korán "sok" előtejem, de én jó jelnek vettem és be is jött :)


Egyszer egy hozzáértő úgy fogalmazott, hogy ehhez az előtejhez úgy kell hozzáállni, hogy ha nincs, attól még bőven lehet tejed, ha pedig van, akkor csak annyi történik, hogy sajnos melltartóbetétet kell már hordani terhesen, de ezen kívül semmi jelentősége.


Ajánlom neked ezt a könyvet, sok hasznos tanács van benne, nekem rengeteg önbizalmat adott, ami nélkül azt hiszem nem ment volna a szopi:

Kismama Szoptatás

[link]

2010. júl. 14. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, utánaolvasok alaposan
2010. júl. 14. 19:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!