Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Van még itt olyan akinek a 6...

Van még itt olyan akinek a 6 hónapos babája éjszaka kb 5-6-7x is ébred még szopizni? Hogy birjatok?

Figyelt kérdés
2019. szept. 22. 13:30
 1/4 anonim ***** válasza:
81%
Már túl vagyunk ezen az időszakon, de szarul viseltem.:) Előre féltem az éjszakáktól.Nagyon kimerítő volt.Néha még most is kimerítőek az éjszakák, pedig azt hittem erre az időre esetleg végig alussza az éjszakát.Kitartást kívánok és ha teheted feküdj le napközben aludni vele, akkor is ha megy a ház, mert különben kipurcansz.
2019. szept. 22. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod! És megkérdezhetem hogyan alakult később?

Igen, elég kimerítő, de mióta az első ébredése után magam mellé teszem elviselhetőbb azért!

2019. szept. 23. 14:37
 3/4 anonim ***** válasza:
Rosszúl bírtam... Úgy 7 hónaposan elkezdtem ritkítani az éjszakai szopikat. Levittem egyre. Sajna van, hogy ugyanúgy sokszor kel (fogak, mozgás fejlődés miatt gondolom). De vannak kevésszer kelős éjszakák is és így apuka is tud segíteni, úgyhogy nekem könnyebb.
2019. szept. 24. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
40%

Orvosi tanácsra! Éjféltől hatig egy egészséges újszülött kibírja. A leszoktatás egyszerű módja, hogy cici helyett valami kellemetlen ízű folyadékot kell vele megkóstoltatni, ha sír éjszaka. Például sós teát. Hamar megtanulja, hogy nem érdemes sírni.

Éjszaka többnyire nem is azért sír, mert éhes, hanem hiányzik az anyja közelsége, érintése, szívdobogása, és amíg a cicire teszik, ezt megkapja. Olyan közel kell tartani a kiságyát, hogy hallja az anyja szuszogását, hogy át tudja nyujtani az anyuka a kezét, megsimogatni, szólni hozzá, teljesen mindegy mit, csak a csendes, nyugodt anyuka hang a lényeg.

Olvastam egy tanulmányt, hogy nem helyes rögtön etetéssel próbálkozni. Fölösleges enni adni neki, amikor csak az anyja közelségére, hangjára, érintédére vágyik. Tudat alatt összekapcsolódik benne az evés és az anya érintésével, közelségével járó érzés, és nagyobb korában minden bánatát, hiányát az evéssel elégíti ki.

2019. szept. 29. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!