Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 8 hónapos a kisfiam és egyre...

Cirga kérdése:

8 hónapos a kisfiam és egyre többször kel fel éjszaka szopizni, hogyan szoktassam le róla? Kezdek zombisodni:- (, anyatejen kívül már eszik szinte mindent.

Figyelt kérdés
2013. jan. 8. 09:57
 1/8 anonim ***** válasza:
24%
Lehet neked nem tetszik a módszer. Én hagytam ordítani. Nehezen vettem rá magam, de megérte. Azóta este 8-tól reggel 8ig alszik. Jó súlyban van, nem az éhség ébresztette, csak cicizni akart. Volt, hogy óránként, már nem bírtam fizikailag ezért szoktattam le. Három napban telt.
2013. jan. 8. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Cumi, víz? Lehet ha ezeket adnád, nem akarna annyira szopizni.

Vedd esetleg magad mellé, ha úgy könnyebbnek gondolod. (Ezért biztos kapni fogok a szuperanyáktól :D)

2013. jan. 8. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Kipróbáltad már, hogy ha felébred nem eteted meg? Mi történik ilyenkor, sír?

Ha az én lányom felébred éjszaka nem szoktam megkínálni még vízzel sem első körben és az esetek 90%-ában egy kis fejsimogatás után visszaalszik. Csak akkor etetem meg, ha valóban éhes, de ez nagyon ritka, inkább csak hajnalban fordul elő.

2013. jan. 8. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Mara Acoma ***** válasza:
75%

Gratulálok az első válaszoló nevelési módszeréhez. Én sosem hagytam sírni a kicsimet, meg is szakadna a szívem.

Kedves kérdező! Csak azért akar szopizni, mert érezni akarja a közelséged és úgy nyugodtabban alszik, vagy pedig szomjas. Ha nem akarod magad mellé tenni éjjelre (Én mondjuk a babával aludtam olyankor, letojtam ki mit mond, nem volt elkényeztetve) akkor itasd meg egy kis vízzel vagy babateával. (a víz jobb) Egy idő után megszokja, hogy nincs szopi ilyenkor, lehet már nem is fog felébredni.

Ebben a fűtéses időszakban én is kiszáradok éjjel és mindig felkelek inni... párásítsd a levegőt, készítsd magad mellé a vizet-cumisüveget stb éjjelre.

2013. jan. 8. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

( hónaposan szepaszorongás miatt ébredhet sűrűbben, szóval lehet, hogy nem éhes, "csak" Téged szeretne maga mellett tudni és ezzel összekapcsolódik a szopizás. Ha Neked ez terhes, akkor próbáld meg, hogy csak simogatod, vízzel kínálod. Vagy ha nem idegen, akkor magad mellé is veheted, és akkor lehet, hogy nem fogja felkelteni a Téged való keresés, mert érzi folyamatosan a jelenlétedet.

Az én kislányommal is nehéz volt ebben a korszakban, ekkor pár hétig mellettünk aludt, egy éves korában saját maga kéretőzött vissza az ágyába(este fürdés után arra vette az irányt), addig viszont így tudtunk mindannyian pihenni:).

2013. jan. 8. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
75%
Az én módszerem nem biztos, hogy jó tanács, de én így csináltam és nem bántam meg. Az én kisfiam is nagyon sokszor ébredt szopizni, magam mellé vettem és együtt aludtam vele. Ha álmában sírt, gyorsan kapott cicit, megnyugodott és aludt tovább, és én is. Nem volt semmi gond emiatt a házasságban, mert, ha elaludt, át tudtam menni a férjemhez egy másik szobába, tehát ettől nem hanyagoltam el. De a kisfiamnak is jó volt. Aztán szép lassan magától leszokott erről és magától kezdett el elaludni és átaludni az éjszakát, olyan 20 hónaposan. Így visszatekintve, nem is tűnik olyan hosszú időszaknak:) Én sosem hagytam sírni, éreztem, hogy szüksége van rám. Amúgy néha úgy is nagyon fáradt voltam, hogy mellettem aludt, de gyorsan elmúlt az az időszak.
2013. jan. 8. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
67%
Én is felkelek a 6 hónaposomhoz, ha nem alszik vissza szopi után sem, jön mellém. Most a doki javasolta adjak este fürcsi előtt Sinlacot neki, picit jobban telítődjön a pocakja. Ha nem segít, akkor tényleg csak én kellettem, de nem vonnám ezt meg tőle, nem hagyom sírni, te jó ég....erre vezetik vissza a jelenlegi személytelen emberi kapcsolatokat....egy kis pszichológia nem ártana...
2013. jan. 8. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

nekem is 8 hós a fiam, újabban ő is gyakrabban kel éjjelenként. valószínűleg a szeparációs szorongás miatt. eddig sem volt jó alvó, eddig 2-3x kelt, mostanában 4-5x. amikor nagyon hamar sír fel pl.1 órával szopi után, és még párm ébren van, akkor néha férjem próbálja visszaaltatni, ez többnyire sikerül, ha meg nem, akkor jön szopizni.


és várom, hogy teljen az idő és végre aludhassak.

2013. jan. 8. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!