Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Túlzott Betadin használat...

Túlzott Betadin használat szoptatás alatt? 1 hét alatt történhetett probléma?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Egy hete jöttünk haza a kórházból. Gatmetszessel szültem, elég csúnyán begyulladt a gátam, ezért már a kórházban is fújták naponta betadinnal, én pedig reggel este (naponta max 3x) kentem be egy hete minden nap az egész intim területet betadine oldattal. Mostanra a gátsebem jobban van, de a fentebbi részek teljesen kimaródtak. Mondtam a vedononek aki erősen leszidott hogy minek kenem magam egy hete betadinnal, hogy megmérgeztem a babát 😞 de a kórházban ezt mondták hogy kenegessem :(

Természetesen mardos a lelkiismeret furdalás, azt hittem jól csinálom a doki utasításai alapján.

Van valakinek hasonló tapasztalata? Mennyi ideig hasznaltatok betadine-t és lett e valami baj a babának? A vedono nem küldött sehova hogy vizsgáljuk meg vagy ilyesmi, csak jól le kiabált de nem mondott mást.


2019. okt. 2. 11:02
 1/5 anonim ***** válasza:
37%
Sajnos igaza van, a jód felszívódik 😟 elavult fertőtlenítő, szoptatáskor nem lenne szabad.
2019. okt. 2. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
70%

Ez sima túlzott cirkusz, semmi baja nem lesz tőle a gyereknek.



Nyugi, semmi baj sem lesz.

2019. okt. 2. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
46%
Én aloéval kenegettem, nekem is begyulladt, de még időben megcsíptem.
2019. okt. 2. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
44%
Ez marhára nem cirkusz! Jódot már nem sok helyen használnak, rettentő elavult és káros! Kérdezz meg egy értelmes orvost!
2019. okt. 2. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Álljon meg a menet, attól, hogy neked felszívódik belőle a jód, semmi baja nem lesz a babának... A védőnő stílusát meg hagyjuk, én is védőnő vagyok, mindent el lehet mondani kulturált hangnemben, főleg, ha nincs igaza.


Kedves kérdező, ha aggódsz, érdemes Octeniseptet használni, minden gyógyszertárban kapható, nincs benne semmi káros hatóanyag, jelenleg a legmodernebb fertőtlenítő és nem mar ki! Jobbulást kívánok!

2019. okt. 2. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!