Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan tudnám rávenni a...

Hogyan tudnám rávenni a kisfiamat, hogy újra szopizzon?

Figyelt kérdés
Már 3 hónapos.Sajnos sokat esett a súlya születése után,ezért tápszerrel is kellett pótolnom.Eleinte szopott,de egyik napról a másikra elutasította,már,ha meglátja a mellem akkor keserves sírásba kezd,s egyszerűen nem tudom mit csináljak.Próbáltam félálomban is megszoptatni,de inkább felkel és sír.Tápszert adok lefejt anyatejjel felváltva,de mindent megtennék,ha újra elfogadná a cicit.Ő a harmadik gyermekem,az első kettőt 2 éves koráig szoptattam.Már kezdek belefáradni.

2019. okt. 5. 17:47
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szoptanit? Esetleg kérj segítséget szoptatasi tanacsadotol.
2019. okt. 5. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
27%
Mindenképp kérd ki védőnő tanácsát. Én úgy tudom, hogy a cumisüveg után nem fogadja el a mellet a baba. Nagyon nehezen indult meg a tejem anno, és a nővér mondta a kórházban, hogy nem ad neki semmit, csak próbálkozzak, az első pár napban elég a cukros víz, de kávés pohárból, mert ha rájön, hogy könnyen hozzájuthat a cumisüvegből, akkor nem fog mellre menni. Amikor nagyon éhes hagyd sírni, próbáld meg, hogy annyira éhes legen, hogy muszáj legyen neki, de valószínű, hogy 3 hónap sok idő, és nem tudod rávenni. Elkényelmesedett a kisfiú :D Ne idegeskedj ezen, nem minden gyerek ugyanolyan, lehet nem ízlik neki a tejed, lehet elgyengült a "szopóizom" , mert nem kellett erőlködnie, nem tudhatod, mert nem tudja elmondani. Ha semmiképp nem megy, akkor hagyd, ahogy neki jól esik. Lenne annyi tejed, hogy legalább egyszer rendesen megetesd? Mert ha nagyon kevés, és csak hozzáfejegetsz, akkor magadat sem kell szenvedésnek kitenni. Puszi! Sok sikert.
2019. okt. 5. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
20%
Kend be tápszerrel a cicigombod, hogy érezze az ízét és illatát, és félálomban legyen, vagy éjjel mikor alszik, mint a cumit, dugd oda neki. ???
2019. okt. 5. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
88%
Bocsi, még valami. Előtte melegítsd meg tusolóval a melled, folyasd rózsával a meleg, de nem forró vizet a cicidre körkörösen, hogy könnyebben jöjjön a tej és kicsit masszírozd át, akkor még gyorsabban jön ki.
2019. okt. 5. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

1-es vagyok, nekem a fiaim 3 hetes korukig nem találkoztak a nellemmel, csak szondaval és üveggel. Az egyikük egy, a másikuk 3 honaposan lett kizárólag szoptatott baba.


Úgyhogy az, hogy cumisuveg után nem fog tudni szopizni nem minden esetben igaz.


Ami nekem leginkább bejott a medela etetofej, mi ezzel tanitottuk meg a szoptatast

2019. okt. 5. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Tejem van bőven,fejem neki,úgy elfogadja,de a súlya miatt kell a tápszer is,csak jobb lenne,ha szopna,mert az mindig kéznél van,ha például megyünk valahová.Sajnos már a kórházban betápszerezték a megkérdezésem nélkül.Egy hete nem fogadja el,eddig szopizott.Köszönöm az eddigi válaszokat!
2019. okt. 5. 18:30
 7/10 anonim ***** válasza:
34%

Sajnos betápszerezték? Az én gyerekem meg 5napig üvöltött mert éhes volt és kvara nem kaptunk semmit mert szoptasd szoptasd a semmit volt. Amúgy is ha nem elég a tejes nem hízik,akkor mi ezzel a gond?

Cumizavar amúgy... Nagyon nehéz lesz vissza állni, nekem azt mondták a cumit is elkell venni tőle, a cumisüveget is. Mindenképp szoptatási tanácsadóval beszélj, mert ez egy hosszabb folyamat lesz. Ha a tápot adnod kell mindenképp pohárból.

2019. okt. 5. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Coffelia ***** válasza:
Másszatok be langyos kádvízbe együtt, félhomályban, esetleg gyertya fényénél. Legyen minél nagyobb felületű a bőrkontaktus, és beszélj hozzá halkan. Az anyaméh élménye megnyugtatja, es előhozhatja a legalapabb reflexeit, a szopóreflex pedig alapreflex. Az én kisfiam 10 hónaposan így jött bele vissza egy félnapos szopáai sztrájk után, ami azert volt, mert félálomban megharapott és felsikoltottam. Akkor a szopihoz kötötte a sikolyt és befeszült, ezzel a kis trükkel tereltem vissza, és remekül sikerült.
2019. okt. 6. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Megpróbálom! Köszi!
2019. okt. 7. 19:27
 10/10 anonim ***** válasza:
Írj, ha sikerül. Szorítok!
2019. okt. 7. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!