Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 5 hónapos babámat hogy vegyem...

5 hónapos babámat hogy vegyem rá, hogy szopizzon?

Figyelt kérdés

Estére mindig is kevesebb tejem volt. Párommal összevesztünk emiatt, mert ő mindenképpen tápszert akart adni, én meg inkább gyakrabban szoptatni. 2 hete tápszert kap pótlásnak esténként, azóta elutasítja a cicit. Minden etetésnél vergődik, hisztizik, nem kell neki a mellem. Egyre inkább apad a tejem, ma már délután is pótlást kellett neki adnom.

Hogyan vegyem rá a kicsit, hogy cicizzen is? Nagyon a tápszer ellen vagyok.



2018. nov. 19. 21:50
 1/9 anonim ***** válasza:
65%
A lényeg abban van, hogy jól lakjon nem tudom miért vagy táp ellenes. De nem is akarlak győzködni ezt te tudod. Cumizik is a babád? Lehet egy cumizavarról van szó. Ilyenkor megszokja, hogy az üvegből jön nem kell neki küzdenie mint a ciciden. Ilyenkor itatópohárból szokták adni a pótlást, én is ezzel szenvedtem. Viszont én segítséget kértem mert ez egy összetettebb nehezebb folyamat
2018. nov. 19. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ezt hívják cumizavarnak


Türeleel vissza lehet hozni

De neked és a babának is lesznek rossz pillanataitok


5hónappsan nem hoszem, hogy megéri


El lehet kezdeni a hozzátáplálást


( mindenkinek kevesebb a teje este)

2018. nov. 19. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
65%
Nézd, nem mindenkinek van elég teje. 6 hónapos korban amúgy is kezdeni kéne a hozzátáplálást. Én lehetőleg nem tápszert adnék, hanem (ha a védőnő nem ellenzi) elkezdeném a hozzátáplálást.
2018. nov. 19. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Bocsi a hibákért


Elküldtem amikor észrevettem



U.i:

Ha annyira tápszerellenes lennél, akkor a felesleges nyomásnak nem engedtél volna


Most pedig ha kell, akkor kell....



Mérlegelj


Szoptatós fb csoportokban tudnak segíteni

2018. nov. 19. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nálunk 3 hónaposan kezdte el egyik napról a másikra, hogy nem kell a mellem neki este. Nem jöttünk rá mi a gond, védőnő, gyerekorvos is csak széttárta a karját. Így 3-6,5 hónapos koráig este cumisüveg, utána lefejtem és másnap este azt kapta. Tápszer pótlással, mert nem tudtam neki egy teljes adagot lefejni.

Aztán 6,5 hónaposan megint gondolt egyet és egyik napról a másikra olyan szinten leszokott a mellemről, hogy egyedül hajnalban fogadja el. Így jelenleg (most 8 hónapos) napi 1 szoptatás és 4 fejés, mert tejem az van, igaz, kevesebb, mert ugye a mellszívó nem olyan hatékony, mint ő. A hajnalit is most már pótolni kell.

Összességében napi szinten kb. fele anyatej, fele tápszer, plusz 2x eszik hozzátáplálással.

Egyáltalán nem vagyok tápszer ellen, az a fontos a gyerekem lakjon jól. De mint látható szívatom magam (szó szerint:) ) a fejéssel, hogy legyen neki anyatej is, ha már ott van a mellemben, persze kényelmesebb lenne elapasztani és nem vacakolni vele,de még nem vitt rá a lélek.

2018. nov. 20. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok, amúgy rávenni arra, hogy meg tudd szoptatni... az enyém vörös fejjel, ordítva, vergődve, hátrafeszítve magát vergődött, ha meg akartam este szoptatni. Nem tudom egy ilyen babát hogy lehet rávenni szoptatásra. Furcsa volt, mert a többi 4 étkezésnél simán és vígan elvolt a mellemen. Most is hajnalban semmi gondja, nappal viszont csak a cumisüveg. Rejtély....
2018. nov. 20. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az én lányom is ekkora volt,mikor esti etetésre már kevesebb volt a tejem. Pedig tejleadó volt, litereket fejtem előtte naponta. Aztán egyik napról a másikra ez lett. Kb. 2 hétig kínlódtunk. Utána úgy döntöttem estére tápszer. Nem volt semmi gond. Napközben továbbra is szopizott.
2018. nov. 20. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
De könyörgöm, miért kell erőszakolni rá a melledet, ha nem kell neki?? Adj neki tápszert, kezd el a hozzátáplálást és kész. Ez nem rólad szól és arról, hogy te mi ellen vagy, vagy épp nem vagy. Ha első perctől kevés a tejed és nem tudod szoptatni, akkor mit csinálnál...? Akkor is itt vergődnél, hogy de már pedig szopnia kell? Nőjj fel!
2018. nov. 20. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hát örülök annak hogy nem vagyok egyedül a bajomban. Teljesen hasonló gondban vagyunk a szopizással mint a kedves 6os válaszoló. Csak éjjel meg nappal ha félálomban van hajlandó szopizni. A tejem nagy része már ráment. Szaporítani nem nagyon merek mert nem szívja ki a 4 és fél hónaposom mellszívó meg nem olyan hatékony és még fáj is... meg mosrmár komolyan kezdek félni hogy aďdig "játszunk" ezzel.az egésszel míg be nem gyullad. Egyébként is kell neki pótlást adnom. Hát remélwm hogy még esetleg megfordul rajta mert innen még talán vissza lehetne hozni. De nem nagyon érdekli ez a szopizás dolog. Mindent kipróbáltunk szó szerint mindent. Nagyon el vagyok keseredve....
2018. nov. 22. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!