Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptanít (SNS) készülékkel...

Szoptanít (SNS) készülékkel van valakinek tapasztalata?

Figyelt kérdés

Kisfiam most 3 hónapos. 2 hónapos koráig csak anyatejet volt, amikor valamiért még szappant a tej mennyisége. Azóta már lassan csak tápot kap. De szeretném, ha újra tudnám szoptatni. Már beszéltem 2 szoptatási tanácsadó áll is, de eddig hiába.

Most utolsó próbálkozásnak a szoptanítot tudnám kipróbálni. De megéri? Van, akinek segített visszahozni a tej mennyiséget?


2019. okt. 30. 22:43
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem van. Én az egyik gyerekemet 8 honapig ezzel szoptattam, igaz a tejem ettől nem lett több, de annak mint kiderült fizikális oka van, viszont amint abbahagytam vele az etetést, egyből el is apadt a mellem.

Szerintem nekem ez inkább arra volt jó, hogy a szptatás meghittsége meglegyen, és közben a tápszert kapta ebből (de nekem tényleg nagyon minimális volt a tejem).

Nekem megérte akkoriban, használtan vettem egyet. Igaz katasztrófa az elején a csövecskék ragasztgatása vagy beleakad a gyerek keze és leszedi :-), de valamit valamiért. Volt ismerős, akinek ajánlottam és utána még rám haragudott, hogy ő csak felidegesitette magát, mert milyen körülményes egyszerűbb a cumisüveg.


Tényleg mindent próbáltál a tej visszahozására? karamalz, sok folyadék, rengeteg fejés fejés előt tés után masszirozás, fejés két szpotatás között is, etc.


Drága most nagyon újonnan. Nekem van egy, amit kétszer használtam, mert a kicsi babám sajnos visszakerül tkórházba és teljesen elapadt a tejem és utána már a tapi nyelésével is gondok voltak és amilyen tápszert kapott az túlságosan sűrű (szinte pép volt) volt igy a szoptanit legnagyobb átmérőjű csövecskéjéből se tudta kiszivni , mert azt kb én se tudtam volna.

2019. okt. 30. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

A kezdetekben neked mennyi tejed volt?

Úgy érzem megpróbáltam a kicsinek jó a technikája. Ittam a karamalzt (már nem,mert nem láttam változást),még iszom a szoptatós teát. Napi 3-4 l folyadék. 3 hétig csináltam a szaporító fejést eredmény nélkül. Miután az egész napom ráment a fejés-tisztítás körforgásra, és nem lett eredménye, azt is abbahagytam. Azóta is kB ugyan annyi a tejem.

Próbálnám, hogy minél többször legyen mellen. De most 3 hónaposan már nem olyan egyszerű, mert felidegesíti magát, ha nem nagyon jön és abba hagyja. Ezért gondoltam erre a megoldásra. De nem lenne e eredménye.

2019. okt. 31. 02:07
 3/3 anonim ***** válasza:
Végül mi lett, kérdező? Bevált?
2021. máj. 30. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!