Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatós kismamák? Hogy...

Szoptatós kismamák? Hogy bírjátok az éjszakázást?

Figyelt kérdés
Pontosabban a nappalokat :)? Én 2x iszom nappal hosszúkávét, de vagy 5x kelek egy éjszaka, így zizi és kómás vagyok nappal. Plusz idegesebb és türelmetlenebb a fáradtságtól :/.

2019. nov. 5. 14:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
72%
Én nem szoptatok,de a tápszereseknek semmivel sem egyszerűbb,sőt... Nem tudom azonnal a szájába tenni a mellemet,amint kéri. Ki kell kelni az ágyból bekavarni megmelegíteni és addigra olyan éber lesz, hogy nem alszik vissza. Ezt 8 hónapja minden este 3x-5x. Ja és hajnali 4-kor már fent van. Nappal sem alszik 1 óránál többet. Őszintén szólva nem tudom, hogy hogyan bírom,de azt hiszem egyre jobban, bár ez lehet, hogy csak a végkimerülés mondhatja velem. 😁 A kávé nálam is napi 2-3,de már semmit sem segít.
2019. nov. 5. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
66%

Néha nehezen, bár nálunk max 3 kelés van. Ebből 1x fejek is.

Volt 1-2 kimerült estem, amikor ráadásul nem is tudtam aludni, kalapált a szívem, vert a víz, és hát sírtam hogy nem bírom tovább...

Akkor az apukája kelt fel és adott neki lefejt tejet.

Masnap vettem magnerot-t (magnézium) és egy ideje ukko szoptatós teát iszok.


Most békesség van :)

2019. nov. 5. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
66%

2es vagyok


Az lemaradt hogy én nappal alszok, ha ő is.


2 naponta főzök, így minden 2.nap pihenek délelőtti/délutáni alvaskor


Plusz elkezdtem tornázni.

2019. nov. 5. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Amíg volt tejem, nagyon könnyen vissza tudtam aludni etetés után, nagyon szerettem. Amióta viszont nincs, sajnos nem megy a visszaalvás, ha megébred a baba. Szerencsére már nem enni ébred, és amúgy is ritkán, de akkor is, sokkal jobb volt mellből etetni éjjel.
2019. nov. 5. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Együtt alszunk a picivel. Van, hogy csak arra kelek, hogy kiszolgálja magát. Aztán hanyatt fekszik, vagy a hasamhoz tolja a kis popóját, és alszunk tovább. Már egy éves elmúlt, de még mindig egy-két alkalommal felkel este szopizni.

Nem érzem magam fáradtnak egyáltalán.

2019. nov. 5. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
27%
Hát az enyém meg nem született meg de 2 óránként kelek pisilni. Szóval.. ennél persze rosszabb lesz mert etetni tovább tart, de szerintem nekem már mindegy 🤣
2019. nov. 5. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Már 15 hónapos a fiam, de ő volt, hogy óránként ébredt. Az első három hónapban aludtam ha ő is aludt 🙈🙉 amikor már nem kelt olyan sokszor akkor én is tudtam itthon csinálni valamit és nem kellett segítség. Addig anyósom, anyukám főzött nekünk meg átjöttek kicsit takarítani. Nagy segítség volt. Hála értük 🙏
2019. nov. 5. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszi! Akkor kitartás nekünk :)!
2019. nov. 5. 20:58
 9/14 khniki ***** válasza:
5x kelsz éjjel?? Az durva... Az első 2 hetet én is nehezen viseltem, bár ennyiszer nem kellett kelni emlékeim szerint. De én nem kávézom, a koffeintől bepörögne a gyerek. Lehet, nálad is ez a gond?
2019. nov. 7. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Nem a kávé, napközben alszik sokat, 3-4 órákat is egyszerre. Húgom lányai is 3-4 hónaposan keltek sokszor. Fogzás, fejlődés stb. miatt. Újszülöttnek nem volt ennyire gáz :).
2019. nov. 7. 22:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!