Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Császármetszés után mikortól...

Császármetszés után mikortól tudtatok rendesen szoptatni?

Figyelt kérdés
Adtak a kórházban tápszert a babának az első napokban?

2019. dec. 14. 18:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
53%
Hétfő este császár, előtej már volt akkor, csütörtökre pedig megindult rendesen. Nem adtak semmit a babának.
2019. dec. 14. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
51%
5. Napra indult be a tej. Kapott pótlást a kórházban, meg utána első nap még itthon is.
2019. dec. 14. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
51%
Másfél hét után.Addig vegyesen anyatej+tápszer volt a menü.
2019. dec. 14. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
50%
Kb 2 nap után. Tápszert nem adtam, vizet sem. Második baba volt és már tudtam mit kell csinálni, így nem volt gond.
2019. dec. 14. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
49%
Vasárnap császár egy hét múlva indult valamicske tej 2 hétig préselgettem a semmit végül elapadt (igen ittam szaporítóteát, karamalzot, masszíroztam melegvizes ruha, tösbbször mellrerakás, fejés...szal nagyon igyekeztem). A kórházban 48 órán keresztül cukros vizet majd utána tápszert adtak a babámbak.
2019. dec. 14. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
52%
8 hónapos terhes voltam, mikor elkezdett folyni a tejem. Onnantól el sem állt. Sürgősségire császárom volt. Amikortól megkaptam a babát, onnantól szoptattam. 2 évig.
2019. dec. 14. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
68%

Elsőnél 3 nap után lövellt be a tej, a másodiknál 2 nap volt. De mindkettőnél volt rögtön előtejem, úgyhogy addig is volt mit enniük. Tápszert egyik sem kapott, kizárólag szoptak az első pillanattól kezdve (pedig kis súlyúak voltak, 3 kg alatt bőven mindkettő).

A szoptatás nem függ amúgy össze a szülés módjával.

2019. dec. 14. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
32%
Nálunk adtak, de már a második naptól sikerült a szoptatás, vagyis indulóban volt..pedig nem hittem magamban, de sikerült :)
2019. dec. 14. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
57%

Nálam igazán sosem indult be. Sosem volt olyan tejbelövellésem, hogy nyomott hagyott volna a ruhámon, és 'csak úgy' folyt volna. Császár után 4. napra úgy besárgult a kislányom, hogy nem is mehettünk haza. Akkorra már szinte ébreszthetetlen volt, és a kiszáradás jeleit mutatatta, mert aznap délutánig már nem is pisilt semmit. Na, akkor adtak csak Neki tápszert a 'bababarát' kórházban. Két nap alatt így összeszedte magát. Kb. 2 hétig ment így az etetés, rápótlással; aztán a védőnő unszolására elhagytam, de akkor sem lett jobb, több tejem sem lett. Mindenki csak azt hajtogatta, hogy szoptassak, szoptassak; és nem igazán akarták meghallani, hogy állandóan rajtam lóg, mégsem lakik jól, és a súlya sem alakul megfelelően. Még 3 hónapig kínlódtunk így, aztán zuhanni kezdett a lányom súlya, és onnantól nem tágítottam a tápszertől, pedig a gyerekorvos hallani sem akart róla. Úgy állítottak be, mintha nem akartam volna szoptatni, vagy valamit nem jól csináltam volna, és miattam lenne így minden.

Végül rápótlással 5 hónapos koráig még ment a szoptatás, de folyamatosan csökkenő tendenciával; aztán el is apadt.

2019. dec. 14. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
49%
3. napon lövelt be a tej, addig kolosztrum volt, elvileg nem kapott tápszert, csak donor tejet pótlásnak.
2019. dec. 14. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!