Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Egyhetes babámat naponta 8x...

Egyhetes babámat naponta 8x kellene kelteni és szoptatni, de nehezen alszik el és sokszor pont aludna, amikor kelteni kell, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Ha 3 óránál tovább hagyom aludni és megvárom, míg elkezd mocorogni, kiszárad? Ha megvárom, akkor naponta 6-7-re csökken az etetések száma.

2019. dec. 20. 06:03
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha egészséges, nincs besárgulva, akkor hagyd aludni, fog jelezni, ha éhes.
2019. dec. 20. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel a 3 óránként KELL etetni dologgal engem is kiakasztottak... Főleg mert az én lányom egy hetesen egy evés után, napközben képes volt 4 vagy majd 5 órákat aludni... Végül én úgy voltam vele (mivel nem volt besárgulva) csak tudja mi kell neki... Ha kell neki az alvás akkor aludjon... Majd felkel ha éhes... 🙂

A súlygyarapodása így is megvolt...

2019. dec. 20. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
94%

Koraszülött? Sárga? Orvosi utasításra kell kelteni? Súlya gyarapszik? A lényeges infók kimaradtak.

Ha nincs orvosi oka, nem keltünk fel babát, hogy egyen. Te sem mindig egyformán vagy éhes. Jelzi ő, ha éhes.

2019. dec. 20. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Miért kell kelteni?



Ha nem Korababa

Nem kis súlyú, és /vagy sárga, akkor nem kell



Nekem nagyon rossz alvó volt

De legalább egyszer aludnt 4-5 h-t

Semmi nem vitt volna rá a fentieken felül, hogy felkeltsem.


2-3 hetesen volt h éjjelt is átaludt ( akkor ébresztés nélkül volt, h megszoptattam, mert folyt a tejem€

2019. dec. 20. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Az én babám még kórházban van,amíg nem éri el a 2000g ot.Kora szülött és 3 óránként etetem.Én nagyon sajnálom felébreszteni,itthon biztos nem fogom.Ha a tiéd rendes időre szüketett,nehogy felébreszd.Ez egy nagy baromság.
2019. dec. 20. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
33%

Egyébként álmában is meg lehet eteni, melléfekszel és a szájához teszed a cicit, a szopóreflex működik akkor is, ha alszik.


Hogy altatod el? Nekem célszerű eleve cicin altatni.


A 3 óra meg felejthető, az elsővel még éjjelre ébresztőket állítottam be magamnak 3 óránként.. fenéket, adok neki amikor éhesnek tűnik, ha 2 2, ha 4, akkor 4 óránként.

2019. dec. 20. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

4. Vagyok


Ellentmondásosnak tűnhet.. hogy nem jó alvó és átaludt éjjelt


Hektikus volt..

Egyszer egész nap 1 szer aludt

Máskor itt-ott 10 perceket..


Éjjel meg jól aludt..


Kb 2 hónaposan állt be


4 hónaposan pedig kijöttek az első fogai

Akkor amiatt nem aludt el. Ha már aludt nem volt gond innen.

/15 hónaposan jött újabb 1 hónapog tartó katasztrófa.. azóta átalussza az éjjelt/

2019. dec. 20. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, sajnos kicsit alacsonyabb súllyal született, a sárgaság már múlóban. egyeztettem az orvossal és óvatosan megpróbálhatjuk.
2019. dec. 20. 15:13
 9/9 khniki ***** válasza:
Én 3 hetes korában elkezdtem beállítani a napirendet. Pár napig keltegettem, aztán beállt gyorsan. De 2 hónapos korától amúgy is elkezdett nagyon keveset aludni nappal.
2019. dec. 21. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!