Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Van, aki dohányzott szoptatás...

Van, aki dohányzott szoptatás alatt?

Figyelt kérdés

Sosem cigiztem sokat, (napi 5-6 szál) de szerettem régen cigizni, afféle szeánsz volt számomra. Nem tervezett volt a babánk, mikor megtudtam, hogy terhes vagyok, azonnal letettem a cigit. Nem gyújtottam rá a 9 hónap alatt egyszer sem, szülés után elég sok volt a stresszhelyzet, nagyon sokszor voltam sík ideg, ami nem jellemző rám. 2 hónap után végül rágyujtottam. Eleinte 1-2 slukk után elnyomtam a cigit. Majd 2 hétig nem éreztem rá késztetést. Jött valami újabb macera, akkor megint rágyujtottam. Most ott tartok, hogy néha esténként, altatás után elszívok egy szál cigit. Kb 9 óra telik el a következő szoptatásig (nem tudom, van-e jelentősége). A babámnál nem vettem észre változást, nem nyugtalan stb.

Olyanok tapasztalatára, véleményére vagyok kíváncsi, akik dohányoztak, vagy hasonlóképp "cigizgettek" szoptatás alatt. Tisztába vagyok vele, hogy káros, és nem nyugtatni akarom magam ezzel a kérdéssel, nem visszaigazolást várok, az érdekel, hogy észrevettek e valamit a babájukkal kapcsolatban, mennyire volt ártalmas? Ha van olyan, akinél eltelt azóta pár év, hosszútávon mi a tapasztalata?

A kioktató, és rosszindulatú válaszokat figyelmen kivül hagyom, szóval azoknak kár belekezdeni.



2019. dec. 27. 20:18
 1/9 anonim ***** válasza:
89%

Anyám 16 éves kora óta bagózik, apám 20 éves kora óta... anyám mindkét terhességét végigbagózta, apám meg mellette... szoptatás alatt szintén... én és a testvérem is csontfejlődési rendellenességgel születtünk, amin nem segített, hogy folyamatosan az anyatejből és s levegőből szívtuk a bagófüstöt (orvos szerint én konkrétan akár 10-12 cmrel is magasabb lehetnék, ha nem “bagózok” gyerekként), engem pár dioptria választ el a gyengénlátó kategóriától, mindketten rengeteg dologra allergiásak vagyunk

Szokj le!

2019. dec. 27. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%
Lehet, hogy semmi probléma sem lesz, lehet, hogy különböző betegségei lesznek miatta. Ezt nem lehet előre tudni. Viszont ami biztos, hogy terhesség alatt a magzat jobban védve van, mert a placenta valamilyen szinten szűri a káros anyagokat. Nos, szoptatás alatt ez nincs, az anyatejbe egy az egybe átmegy minden, így azt a nikotin mennyiséget ő is megkapja. Nem vagyok tápszer párti, de ha sehogy sem bírod ki, akkor inkább válaszd azt a biztonság kedvéért. Viszont ha terhesség alatt kibírtad, akkor simán menne szopi alatt is, hiszen van akaraterőd.
2019. dec. 27. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
50%
A nikotin felezési ideje 95perc, reggelre kiürül. [link]
2019. dec. 27. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nálam néha előfordult. Pont,mint nálad,h esténként 1-1 szálat elszivtam. Nem vettem észre akkor semmi változást a babam viselkedésén emiatt. De csak 4 hónapig tudtam szoptatni.
2019. dec. 27. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Az az 1 szal olyan keves annak aki szivja, hogy meg sem eri ennyiert dohanyosnak lenni. Viszont a babanak meg olyan sok, hogy mihamarabb be kellene fejezdned.
2019. dec. 27. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat!
2019. dec. 27. 23:26
 7/9 anonim ***** válasza:
64%
Szokj le vagy ne szoptass. Se akkor is csak a gyerektől távol cigizz.
2019. dec. 27. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
54%
Igy vab szokj le vagy NE szoptass! El kéne donteni mi a fontosabb. En is kivantam nagyon a cigit mikor szoptattam de kibirtam es nem gyujtottam ra! Eszembe se jutott volna. Terhesseg alatt mikor cigizik az ember ha ugy vesszuk "jobb" mert ott a placenta es az védi valamelyest de igy... Egyenesen megy a gyerekhez a káros anyag.. Mindkettőt elitelem aki igy cigizik.
2019. dec. 28. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
25%
Az én anyám sem szokott le mikor terhes lett,semmi bajom nem lett sem nekem,sem a nővéremnek.
2019. dec. 28. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!