Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Napi szinten mennyi lefejt...

Napi szinten mennyi lefejt "fölösleges" anyatejet tudtok elraktározni, vagy leadni?

Figyelt kérdés
2010. júl. 20. 23:02
 1/8 anonim ***** válasza:
1000-1200 milit.
2010. júl. 20. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Amíg fejtem, napi szinte 1-1,5 liter között jött össze. Aztán beleuntam a fejésbe és abbahagytam... még a kislányom 1 éves kora körül is néha elő kellett venni a mellszívót, mert nagyon bedurrantak a melleim, akkor is le tudtam fejni 2 deci körül (1-1 fejés!). Az előző babámnál hordták tőlem a tejet, akkor napi 1,5-1,8 litert vittek..
2010. júl. 21. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 xStefix ***** válasza:

Hű de szépek ezek a mennyiségek!

Én mindenképp tisztelem a tejleadó anyukákat. Én, bár nagy "harcosa" vagyok a szoptatásnak, sosem adtam le tejet, mert sajnos nagyon nem szerettem fejni. :-$ Ez van, én másban lettem jó.

Úgyhogy emelem a kalapom azok előtt, akik ennyire lelkiismeretesen "dolgoznak" más babák javára is. :)

2010. júl. 21. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok.


Mit tegyek? Nem szopik a babám, fejnem kell neki. Így viszont csak nő és nő a mennyiség... A csapba nem fogom kiönteni, amikor itt meg azt olvasom, hogy másnak mennyire nincs teje. Szoptatásra készültem (könyvek, internet, szoptatóspárna, minden), helyette tejadó lettem. Nem érdemlek elismerést érte, mert a babámért csinálom, és csak a maradékot adom le. De ennek több értelmét látom, mint lefagyasztani, és fél év múlva kiönteni. Az én hűtőmben csak 2 liter fagyott tej pihen, végszükség esetére, ha velem valami baj történne.

2010. júl. 21. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
300 ml körül egy nap.
2010. júl. 21. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 xStefix ***** válasza:

Pedig szerintem ez akkor is becsülendő. Az eredményen (azon, hogy tejleadó vagy és ezzel segíteni tudsz más babákon) semmit sem változtat az, hogy nem önszántadból teszed ezt, hanem kvázi muszájból. Sőt, így mindkét oldal jól jár: neked nem kell kiöntened a tejet és pénzt is kapsz érte, a babának meg pláne jól jön ez a "kincs". Én legalábbis így látom.

:)

2010. júl. 21. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
4-500 ml
2010. júl. 22. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az elején másfél litert naponta, most (1 évvel később) 3 dl-t naponta.
2010. júl. 23. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!