Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mi a menete, ha le szeretném...

Mi a menete, ha le szeretném adni a fölösleges anyatejet?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy a védőnő intézi, de csak januárban fogok tudni vele beszélni, én pedig nagyon kíváncsi vagyok. Milyen vizsgálat szükséges, esetleg van-e valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban?
2008. dec. 28. 20:42
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem is nagyon sok tejem volt, és gondolkodtam rajta, hogy az egyik ismerős anyukának, akinek nem volt teje, odaadom a TB-n keresztül.

Sajnos elég körülményes, mert sok vizsgálat kell hozzá: tüdőszűrő (1 évnél nem régebbi), AIDS vizsgálat, bőrgyógyászati vizsgálat, Wassermann vizsgálat (de amit a terhesség alatt csináltak, elfogadják, ha 1 évnél nem régebbi, de ugyebár nem régebbi) és a háziorvostól is kell valami nyilatkozat. Miután ez megvan, még a tejed is bevizsgálják, bár nem tudom, hogy miért. Azt hiszem ennyi. A védőnőd tud neked pontos felvilágosítást adni, de az enyém nem volt valami segítőkész, mert ez neki is melóval jár, az meg ugye nekik nem fekszik (a plusz munka).

Remélem, neked több szerencséd lesz. Ha tudsz, adj mindenféleképpen, mert sokaknak nincs olyan szerencséjük, hogy tejük legyen, és nekik bizony jól jön az, ami a mi babáinknak már nem kell.

Boldog babázást!!!

Zita (8 hónapos kislány anyukája)

2008. dec. 28. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
nagyon sok tejed van??
2008. dec. 28. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Eddig napi átlag 3dl tejet tettem a jégre (ahol már nincs hely, olyan 6-7 liter lehet), de nem fejtem rendszeresen, csak ha volt egy kis időm, vagy már borzasztóan feszült. Ezért gondoltam, ha már kénytelen vagyok még éjszaka is fejni, legalább legyen értelme virrasztani. Mert többet mát nem szeretnék fagyasztani.

2008. dec. 28. 23:01
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szuper vagy!!! A 3 dl az már mennyiség! Egyébként ha a védőnőd nem akar a tejleadással bajlódni, akkor is arra bíztatnálak, hogy add oda valakinek. Én is így tettem. 2 hónapig hordták tőlem a tejet és nagyon hálásak voltak érte. Igaz, így nem kaptam érte a TB-től semmit, de megérte.


Zita

ui.: Mennyi idős a picúr? Már csak azért, mert ha még csak pár hetes, akkor tuti, hogy később kb. 5-6 dl tejed lesz naponta, vagy még több.

2008. dec. 28. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az előttem szólók leírták a választ. Én csak annyit írnék, hogy a lefagyasztott tejeket frissítsd, azaz a legelsőket dobd ki, vagy add az állatoknak, mert ha mondjuk valamilyen oknál fogva (de szerintemm ilyen nem lesz) pótlásra szorultok, a pár hetes babának való tej összetétele már nem elég jó egy három hónaposnak, más az összetétele. Egyszóval cseréld mindig frissebbre. Nekem is sok a fölös tejem, 4 hetesen már fél liter volt, fagyasztgattam, és a szívem szakadt meg tegnap, amikor 7 litert hajítottam ki az udvarra az állatoknak, mert nem fért el, tejleadás itt nincs, és olyan anyuka sem, akinek adni tudnék. Olyan rossz érzés volt. :( Persze az jó, hogy van tejem, de hogy segítenék, és nem tudok, az a baj.
2008. dec. 29. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én adtam le tejet Budapesten, itt így megy:

El kell menned a Heim Pál Kh-ba, ahol soron kívül levesznek vért AIDS teszthez (5 perc az egész), el kell menned tüdőszűrésre, a terhesség alatti Wassermann papírodat elő kell keresned (védőnő segít megtalálni a szükséges infót) és beszélned kell a védőnővel. Ezután elmegy hozzád házhoz egy emberke, aki elvisz tőled egy székletmintát (ehhez tégelyt és beutalót neked kell kérned a háziorvostól) és ekkor meg is kapod a szerkót a tejleadáshoz.


Részletes infókat itt találsz: [link]


Szólj, ha tudok még segíteni!

A 3 dl az jó sok, érdemes leadni!

2008. dec. 29. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!