Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 2 hetes babámnak kevés a...

2 hetes babámnak kevés a tejem, mert nem tudok pihenni, mert nagyon hasfájós, egész nap fent van. Mellette persze szoptatok 2-3 óránként, de minden evés után 30ml tápszert kap. Visszaállhatok csak anyatejes táplálásra, ha végre beindul a tejem?

Figyelt kérdés
Nagyon nagy kudarcként élem meg, hogy nem tudok rendesen szoptatni. Pedig mindent megtettem, homeobogyó, masszír, fejés, de nem tudtam sosem lefejni, max 10 ml.-t
2008. nov. 19. 14:17
 1/4 anonim ***** válasza:
19%

Szia! A pihenés nagyon fontos! Próbálj meg fekve szoptatni, addig is pihensz. Ha napközben nem tudod megoldani, hogy 2 etetés között ledőlj, akkor beszéld meg a pároddal, amikor hazajön a munkából, adjon neked 1-2 órát.

A tejed csak úgy magától nem fog beindulni. Azt nem írtad, hogy ezt a 10 ml-t mikor tudod lefejni: szopi után, a másik mellből... mikor? Mire alapozod, hogy kevés neki a tejed? Méred vagy éhesnek látszik még? Azt nem tudom, hogy tudod-e, hogy amikor te lefejsz 10 ml-t (üresnek érzed a cicid), ha a bébid szopizta volna ki, akkor ő kb. 30 ml-t tudott volna. Nem írtad, hogy mivel fejsz: kézzel, géppel, elektromossal... mindegyik inger különbözik attól, ahogyan a bébi szopizik. Ha kézzel fejsz, lehet, hogy nem jó a fejési technikád. Nem írtad, hogy mennyi ideig szopizik a bébi, ez azért fontos, mert a tej akkor termelődik, amikor inger éri, és a legjobb inger a bébi.

A homeobogyó: mit szedsz, mennyit? Mert ha többet szedsz, mint az előírt, akkor pont az ellenkezőjét éred el vele, vagyis apasztja a tejed. Én az urtica urens ch5-öt szedem, 3-4 napig, majd 3-4 nap szünetet tartok.

A kudarcnak pedig csak akkor van "jogalapja" ha nem teszel meg mindent annak érdekében, hogy szoptass.

Üdv.

2008. nov. 19. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
71%

Szia! Ne keseredj el, ne szomorkodj és föleg ne stresszelj emiatt. Szedjed a bogyókat, fejjél rendszeresen, s közben a kicsit is tedd a cicire. Szerintem kérhetsz segítséget védönötöl is. Az enyém (igaz én Németországban élek) akupunktúrával segített. Közvetlen ez után mindig sok tejem volt (160 ml), ilyenkor még hozzátáplálni sem kellett. Próbálj meg pihenni, egy kicsit kikapcsolódni (ha van egy kis segítséged). S persze, hogy visszaállhatsz, ha elég tej lesz! Kívánom, hogy sikerüljön!

Gondolj azonban arra, hogy azzal a kis mennyiséggel is sokat segítesz a babádnak, ez a kis tej is védi esetleges megbetegedések ellen.

2008. nov. 19. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
61%
Ne érezd kudarcnak, valóban akkor lenne az, ha azt kellene érezned, hogy nem tettél meg mindent! Nekem kb. 1 hós volt a kisfiam, mire egy ideig elég lett neki a tejem, és nem kellett a pótlás. Kb. úgy lehettem, mint te. Akkoriban én sem tudtam fejni, sőt akkor is alig jött valami, ha a védőnőnk csinálta... Valamiért nem akart kijönni, csak ha a baba szopizta. Próbáld tényleg bevonni a párod, a nagymamát, vagy jó barátnőt a babavigyázásba. Segítsenek neked, hogy egy kicsit tudj pihenni. Az én fiam is hasfájós volt eleinte. Mi úgy tudtunk együtt pihenni, hogy a hasamon altattam el (a testem melege enyhítette a fájdalmát), és én is el tudtam szundikálni így egy kicsit. De azért vigyázni kell közben (jó, ha betakarod magadokat, és egy nagyobb párnát is teszel magad mellé, ha véletlen lemozgolódna, de azt egyébként úgyis észrevennéd).Ne add fel még, hátha sikerül csak szoptatni! De hozzá kell tennem, hogy nekem az a véleményem, hogy belebetegedni sem szabad abba, ha nem megy a szoptatás! A lelked egészségére is vigyázni kell! Ez pedig szerintem csak úgy megy, ha örülsz a babádnak, szereted, próbálsz megadni neki mindent, és elfogadod őt is, magadat is úgy, hogy vagy! Fel a fejjel! És nagyon drukkolok, hogy minden úgy alakuljon, ahogy szeretnéd!!!
2008. nov. 19. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
KÖSZÖNÖM SZÉPEN, NAGYON ARANYOSAK VAGYTOK!!!!
2008. nov. 20. 10:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!