Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Jó a drasztikus elválasztás?...

Jó a drasztikus elválasztás? 2 és fél éves már.

Figyelt kérdés

2,5 éves a fiam és nagy cicifüggő, de én már egyrészt belefáradtam, másrészt pedig kistesót szeretnénk. Mivel a szoptatás miatt magas lehet a prolaktinom, így nehezebben ágyazódik be a baba, illetve nem tud. Tudom, hogy millióan esnek teherbe szoptatás mellett, de nem én.

És mindentől függetlenül is úgy érzem, hogy önállósodnia kellene a fiamnak, elhagyni a cicit. Még mindig nagyon sokszor keres meg, hogy cicizhessen, és tudom, hogy nagyon fontos neki a cici. De én már befejezném. Arra gondoltam, hogy egyik napról a másikra elmondom neki, hogy vége, mert anya beteg, gyógyszert szed és nem szabad ciciznie már, egyébként is nagyfiú, stb. Mit szóltok hozzá?


2011. okt. 27. 10:14
 1/9 anonim ***** válasza:
43%
Már régen le kellett volna szoktatnod a cicizésről. Mér nem a tej kell neki,hanem csak a cumizás. Ne adj neki többet,akkor sem ha hisztizik. Hamar megtanulja,hogy már nincs szopi.
2011. okt. 27. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én vagy ugy csinálnám ahogy te mondod,vagy ugy hogy pl. szigoruan már csak napi egy,pl. este 1-2 hétig,és utána azt is elhagyni. Te tudod milyen a fiad,melyiket fogadná jobban,vagy melyiket érti meg. Amugy mennyit szopizott még?
2011. okt. 27. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Amikor olyanja volt, akkor jött és szopizott, nem volt benne nagy rendszer. Bár a déli és esti alváshoz mindig kérte. Talán azt még meg kéne hagynom neki egy darabig? Nehéz ám nagyon.
2011. okt. 27. 10:34
 4/9 anonim ***** válasza:
61%
Én bekentem két éves korukban körömrágás elleni lakkal(szörnyen keserű) a cicimet,és így ők maguk mondták,hogy "elromlott"a cici,rossz a tejcsi,és mindenféle cirkusz nélkül elhagyták a szopit.
2011. okt. 27. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 xStefix ***** válasza:
0%
Működhet, ha épp, de nem hiszem, hogy annyira jó.
2011. okt. 27. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
30%

Enyém 2,5 éves volt szeptemberben, még 1-2x ciczik, engem nem zavar, miért válasszam el.

Majd elválasztja magát.

Mások véleméynét magasról lesz@rom.

2011. okt. 27. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Persze, hogy ha nem szeretnéd elválasztani, ne válaszd el! Én is igyekeztem nem foglalkozni azokkal, akik bántottak a szoptatás matt. De most elérkezett az a pillanat, amikor elég lett nekem. Leginkább az éjszakai megkeresések miatt lett sok, mert nem tudok így rendesen pihenni.

Közben egyébként már döntöttem. A déli és este lefekvéshez meghagyom a szopit, de máskor más vissza fogom őt utasítani.

2011. okt. 27. 14:06
 8/9 A kérdező kommentje:

Én magam sem hiszem el, de átaludtuk az éjszakát. 3 éve nem volt erre példa. 10 órát aludtam én is! :)

A fiam egyáltalán nem kelt fel éjszaka és nem jött át hozzám cicizni. Reggel fél 8-kor, amikor felkelt, akkor odajött hozzám és kért cicit, de akkor boldogan adtam neki. Tudom én milyen jó odabújni anyuhoz reggelente! Ezentúl ehhez a menetrendhez tartom magam.

2011. okt. 28. 08:59
 9/9 anonim válasza:
Szia! Ugyanebben vagyok mint te! Hogy sikerült az éjszakai ciciket elutasítani? Vagy hogy érted el ezt? Neken ejszaka 5-6-szir is kéri de csak cumizni. 2 és fél éves. És én is nagyon fáradt vagyok.
2020. okt. 8. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!