Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Meddig normális az éjjeli...

Meddig normális az éjjeli szoptatás?

Figyelt kérdés
17 hónapos kislányom éjjel még egyszer szopizik.ez normális?igazábólnem éhes hanem így nyugszik meg szerintem.cumija nincs.ezen kívűl még reggel és este cicizik.
2020. febr. 12. 12:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Amíg nektek megfelel. Kislányom 2 évig szopizott, végig éjjel is. A kisfiam 13 hónapos, ő is szopik éjjel. Engem nem zavar, mellettem alszik babaöbölben, csak odahúzom magamhoz, csatlakozik, és alszunk tovább. Lányommal is ennyi volt, így tudtam pihenni én is.
2020. febr. 12. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ez ugyanolyan neki, mint a cumi. Nincs ilyen, hogy meddig normális, neked kell eldönteni, hogy mikortól túl terhes. Ébredni viszont sajnos normális :) Van gyerek, aki azért ébred, mert megszokásból szopik bizonyos időben, de van, aki még szoptatás elhagyása után is évekig ébred, mert egyébként is ébredne.

Én mindkét fiamat csak szoptattam. Az egyik már 3 hósan átaludta az éjszakát és másfél évesen magától fokozatosan leszokott. A másiknál 2 évesen döntöttem úgy, hogy elég, de csak 3 és fél évesen aludta át először az éjszakát, pedig akkor már napközben sem aludt. De van, aki leszoktatja és onnantól nem ébred - sajnos csak élesben derül ki, nálatok mi a helyzet, csak lehet, hogy onnantól macerásabb altatni, ha mégsem emiatt kelt.

2020. febr. 12. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Idáig semmi baj nem volt a kelésekkel.kb 2 hete éjjel felébred és mondja hogy cici!hát nekem ez az egész szoptatás kezd teher lenni,és igen attól tartok hogyha elveszem tőle éjjelre,akkor hogy fogom visszaaltatni ☹
2020. febr. 12. 13:07
 4/5 anonim ***** válasza:
18 hónapos a kisfiam ő is volt hogy egész éjjel rajtam lógot. Ugy döntöttem éjszka elveszem tőle cicit. Első éjszaka nehéz volt adni akartam neki inni nem fogadta el. Hozzá bújtam simogattam úgy aludt vissza. 3 napig kereste éjjel utanna már nem. Van hogy most is meg ébred akkor simogatom és vissza alszik.
2020. febr. 12. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha abból követetünk amit a terpeszt népeknél és főemlősökné látunk, akkor 4- évig. Az éjszaka átalvása meg sokkal inkább kulturális dolog, mint biológiai igény (felnőttek is ébrednek, pl pisilni, de félálomban agadra húzni a takarót is ~bredésnek számít, csa egy gyerek meg nem td utána egyedül visszaaludni)
2020. febr. 16. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!