Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mitől apadhat a tejem?

Mitől apadhat a tejem?

Figyelt kérdés
Nagyon kétségbe vagyok esve!A múlt héten jött meg először a mensim,és azóta folyamatosan csökken a tejcsim én úgy gondolom attól van,kisfiam 4 és fél hónapos.Igény szerint szoptatok,eddíg jól ment hisz 8 kg,még nem adtuk fel.
2010. júl. 23. 15:18
 1/3 anonim ***** válasza:
Sajnos a menstruációval összefügg. Barátnőmnek is amikor először megjött csökkent a mennyisége és a köv. hónapban megint. :-(
2010. júl. 23. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 xStefix ***** válasza:

Ezzel nem sok mindent lehet tenni... Persze próbálj meg azért mindent, hátha fel tudod tornázni a tejed mesi közben is (folyadékbevitel!!!), de ha nem, akkor nem. Ez a része hormonális, nem nagyon lehet befolyásolni.

De ha ragaszkodsz az igény szerinti szopihoz, akkor jó eséllyel vissza fog jönni a mesi után. Csakhát van esély, hogy minden hónapban lesz ilyen megingás. :-S

2010. júl. 23. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A legfontosabb: ne stresszelj, hiszen attól is csökkenhet a tej mennyisége, ha aggódsz. Ha úgy érzed, kevesebb a tejed, igyál szoptatós teát, ez nagyon sok mindenkinél beválik (Fitolac vagy Laktoherb). Az íze borzalmas, de nekem bevált (mindkét babámnál). Sajnos a menstruáció alatt csökkenhet a tej mennyisége, és állítólag az íze is változik, de ne add fel. Ha továbbra sem tapasztalsz javulást, gyakoribb mellrehelyezéssel növelheted a tej mennyiségét.
2010. júl. 24. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!