Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 4 hetes a babám és nagy pukli...

4 hetes a babám és nagy pukli van a fején ami a szüléskor jött ki. mennyi idö míg ez a pukli felszívódik? Az orvos szerint visszamegy de én aggódok mert még egy mm-rel sem kissebb.

Figyelt kérdés
2008. nov. 20. 16:40
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem éranyajegy? A barátnőm kislányának is ilyen van: egy a fején, egy az oldalán. Ő most 6 éves, de szépen csökken a dudor mérete, már alig látszik. Idő kell neki.
2008. nov. 20. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
amikor én születtem,anyu is mondta,hogy a fejemen nőtt egy ilyen pukli...az enyém 1 ütődéstől történt,mert eldőltem a kiságyban a pójával együtt és bevertem a fejem..1 éves koromra azt hitték az orvosok,hogy becsontosodott és leakarták műteni,de anyu nem engedte és rá még 1 évre el is múlt a púp..szóval olyan 2-3 éves korban elmúlik,ha a picibabádnak is ilyesmi ütődés van a fején,mint ami nekem volt...
2008. nov. 20. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
az az igazság hogy bentvolt a szülöcsatornába 1 órát és ez elméletileg egy vérrel teli púp aminek felkéne szivódnia.bent azt mondták hogy 1-2 hét de már eltelt 4 hét és nem kissebb.a háziorvos meg 1-2 hónapot mondott de én már tiszta ideg vagyok nehogy baj legyen.2 hét múlva megyünk ultrahangra.volt másnak is a babáján ilyen púp?elöre köszönöm a válaszokat.
2008. nov. 20. 16:55
 4/6 anonim ***** válasza:
ez egy vérömleny? az egyik rokonom kislányának is volt, de elmúlt, azóta gyönyörű nagylány lett belőle. azt sajnos nem tudom, mennyi idő múlva szívódott fel.
2008. nov. 20. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Ezt kephalhematómiának hivják. (Remélem jól irtam le)Ne aggódj el fog múlni de nagyon lassan.Az én kislányomnak születéskor 2 ilyen nagy is volt a fején, két olaldalon, mert ő meg túl gyorsan jött, igy olyan volt a fejecskéje mint egy szív:)Neki az egyik oldalon 2 hónap, a másik oldalon 3 hónap alatt múlt el teljesen.Ma már gyönyörű kerek buksija van.Ne aggódj el fog múlni!!!:)

Jó babaázást:):)


6 hós kislány anyukája

2008. nov. 20. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia! A páromnak is volt, és sajnos csak egyéves korára tűnt el. De most már nagyon jóképű, és semmi baj a fejével. ne aggódj, biztos el fog tűnni, csak idő kérdése.
2008. nov. 21. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!