Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mikor van az a pont, amikor...

Mikor van az a pont, amikor az újszülött babának tápszerre van szüksége? Meddig kell beindulnia a tejnek? Meddig tud "várni"

Figyelt kérdés
2010. júl. 25. 14:25
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
ha nincs tejed akkor tápszerre van szükség.nekem volt tejem nagyon sok de a kislány nem fogadta el így tápszert kapott.de szerintem tudni fogod mert ha üvölt akkor éhes.amúgy nem mindenkinek egyszerre indul be a tejtermelődése valakinek előbb valakinek utóbb.
2010. júl. 25. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a szülés után egy héttel indult be a tej rendesen, addig csak előtej volt. Ehhez képest 18 hónapos koráig szoptattam a fiamat és soha nem kapott tápszert.

Szóval nem szabad feladni ha csak később indul be a tejtermelés.Sokat kell mellre tenni és fejni.

2010. júl. 25. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
69%
Nekm nem nagyon volt tejem es alig birtam ki a korhazi letet mert a kicsikem allandoan sirt az ehsegtol es igy ment ez nyolc napig,amig bent voltam csaszaros baba volt a korhazban nem adtak semmit!Csak elotejem volt.Aztan amikor haza kerultunk akkor sem volt eleg neki a tejem csak max egy oraig birta vele,ezert tapszert vettem Mi a NAN-t vettuk a nestletol es nagyon bevalt,allitolag az hasonlit a legjobban az anyatejhez nem gorcsolt es jol aludt ha adtam tapszert is,Eloszor szopizott aztan meg kapott egy kis tapszert es ez ment 4honapig azatn a tejem szepen elapadt ami volt meg az is,de a tapszert folytattuk igy is es meg egy eves koraban is itta csak akkor a junior valtozatot.Egeszseges es nagy gyerek:)
2010. júl. 25. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 xStefix ***** válasza:
100%

Na, pont az előbb is ezt írtam, de most újra kell: szerintem ebben szakképzett tanácsadót kellene megkérdezned!

Igaz, hogy én is sokszor adok itt a "saját szakállamra" tanácsokat, de ez pont egy olyan kérdés, amiben (én legalábbis) nem mernék neked konkrétat javasolni. Olyan esetben, amikor már van valamennyi tej és a baba egy kicsit nagyobb, általában én is azt mondanám, hogy csak szopi és nem kell tápszer. De egy újszülött esetében, ahol még ezek szerint tejbelövellés sem volt(?), már más a helyzet... Itt azért több a kockázat. Én nem szívesen játszanék egy picúr egészségével.

Ha gondolod, ajánlhatok neked privátban egy tanácsadót!

2010. júl. 25. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!