Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Akinek esti szopimaratonos...

Akinek esti szopimaratonos volt a babája, mikor és hogyan szokott le róla?

Figyelt kérdés
6 körül kezdődik, szopizik, utána fürdünk, majd éjfélig szopi-tíz perc alvás váltja egymást. Nagyon hihetetlen, hogy mindenki 8-9-kor lefekteti a gyereket, az enyém meg még most is tágra nyílt szemekkel izeg-mozog, kalimpál... pedig napközben sem alszik sokat... éjjel egyhuzamban 6-7 órát alszik, tehát nem az van, hogy összekeverte a nappalt az éjszakával... mi szívesen aludnánk már 9-10 körül, dehát ô máshogy gondolja :( hogy lehetne ezt megváltoztatni?
2020. ápr. 14. 23:16
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Ja a lényeg lemaradt, hét hetes
2020. ápr. 14. 23:17
 2/16 anonim ***** válasza:
26%
Adj neki tápszert, cumit és alszik is.
2020. ápr. 14. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
55%
Nem emlèkszem mikor hagyta abba, de nekem az első pàr hònap kb. egybefüggő szoptatàs volt. A legtöbb amit egyhuzamban folyamatosan mellen volt, az èjjel 2-től 5-ig volt, akkor kicsit pànikoltam, mert nem tudtam mikor hagyja abba. Rengeteg tejem volt, jòl fejlődött, egyszerűen erre volt igènye. Arra nem emlèkszem mikor lettek ritkàbbak a szoptatasok, de nem kellett szoktatni rà.
2020. ápr. 15. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
75%
Ugyan ez volt nálunk is. Teljesen mindegy mivel próbálkoztam semmi nem volt hatásos. Most 3hónapos és magától állt be a 9 legkésőbb 10es alvásra.
2020. ápr. 15. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
72%
Pár hónap után magától elmúlik. Akkor mindenképpen mikor már tud valamilyen formában közlekedni, mászni vagy kúszni. Akkor már nem lesz ideje ilyesmire, fel kell fedeznie a világot.
2020. ápr. 15. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
52%
Átálltunk a tápszerre. 10 perc alatt megitta és végre elégedett volt a baba. 6 hetes korától kb.3 hónapos koráig nonstop mellen volt vagy üvöltött a gyerek. Nem bírtam tovább, elfogyott a türelmem.
2020. ápr. 15. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
71%
Ne értsetek félre, a szoptatás a legjobb a babának, de azért ilyenkor nem bánom, hogy tápos a lányom.. Minden elismerésem Neked, hogy ezt bírod.
2020. ápr. 15. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Első, vicces volt :)

Én semmiképp nem fogok ezért tápszerezni, megnyugtatja legalább a szopizás, és örülök, hogy van tejem. Csak az zavar, hogy éjfélkor alszik el... ha mondjuk háromkor kezdené az egybefüggő szopizást, és így kilenckor aludna, én lennék a legboldogabb ember a világon 🤣

én is úgy három hónapos korában reménykedem, mindenhol azt olvastam hogy az egy vízválasztó, amikor sokkal "önállóbb" lesz, és nem kell neki annyi komfortszopi.

2020. ápr. 15. 08:20
 9/16 Horaires ***** válasza:

Nálunk is ugyanez ment. Olyan négy hónapos kora körül nem kellett már olyan hosszan szoptassam elalváshoz (értsd: nem 6 körül, hanem 8-9kor kezdtük s tartott olyan 10-11ig), viszont akkor meg nagyon gyakran kelt éjjel, amit addig nem csinált. Úgy indultam neki, hogy igény szerint fogom szoptatni legalább az első hat hónapban. Ezt meg is tettem, de tovább nem is bírtam, addig már kikészített, hogy nincs egy délutánom-estém, mert gubbasztok a belső szobában a félhomályban-sötétben órákig és szoptatok.

Ez az “idővel elmúlik” nem mindig jön be, és nálunk is a tejpor hozott változást.

6 hónaposan megkezdtük a hozzátáplálást, és azzal egyidőben estére főztünk egy-egy adag tejport, hogy valahogy váltsuk le vele azt az esti maratont. Eleinte csak kortyolgatta, nem erőltettük, annyit ivott amennyit akart, hol többet, hol kevesebbet, tehát pótlás volt gyakorlatilag, nem helyettesítés egyből. Kb egy hónap múlva ivott meg másfél-két adag tejport, délután és este, de több részletben, azonkívül még vagy napi 15x szopi tehát kapott belőlem is amennyit csak akart... így haladtunk szép lassan, az éjjeli szopikat hagytuk el utoljára. Most 10 hónapos és mostanra lett teljesen tejporos. 3 adag tejpor megy el reggel-délben-este, a negyedik éjszakára, de kb fele szokott elfogyni mert csak egyszer ébred.

Ez a mi sztorink. Hogyha szoptatásbarátabb megoldásokat, sztorikat szeretnél, keress facebook-on egy szoptatós csoportot és ott kérdezz rá, ott nagyobb sikerrel kapsz más jellegű válaszokat.

Kitartást, és sok sikert nektek, hogyha sokáig tervezel szoptatni, mert lehet azt is, nem feltétlenül a tejpor a megoldás és biztosan fogsz jobb tanácsokat is kapni, mint amiket itt leírtunk. Ugyanakkor ne ítéld el magad és ne engedd, hogy más elítéljen, ha egy adott ponton nem bírod tovább és útközben úgy döntesz, hogy jobb lenne mégis máshogyan.

2020. ápr. 15. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Horaires ***** válasza:

Nyilván, amíg ilyen kicsi, fölösleges a tápszer, ha van tejed bőven. :) Mindenképp sok türelem kell egy babához, remélem, nektek rövidebb lesz ez a maratonos időszak, mint nekünk!

A második babával majd remélem, nem fog kelleni ennyit maratonozzak, őt is szeretném igény szerint szoptatni, ha lehet egy kicsit tovább is, csak ne lógjon épp ilyen elviselhetetlenül sokat cicin. 😅

2020. ápr. 15. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!