Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás abbahagyása után...

Szoptatás abbahagyása után meddig normális a mell váladékozása?

Figyelt kérdés

Kb. 6 hónapja nem szoptatom a kisfiamat. A szoptatás abbahagyása után már nem nézegettem a mellem, hogy jön-e még tej. Viszont a legutóbbi menszeszem előtt elkezdett fájni a bal mellem, és keményebb is volt, mint a másik (előtte mindig mind a 2 fájt menzesz előtt) illetve átlátszó, olajszerű váladék jött belőle nyomásra. A fájdalom a menzesz után elmúlt, de a váladékozás megmaradt. Most a menzesz után kicsivel megnéztem a másik mellem is, abból nagyon minimális fehér folyadék jött. Lehetséges, hogy valami hormonprobléma áll a háttérben?

(Csomót nem érzek egyik mellemben sem).



2020. ápr. 17. 18:04
 1/8 khniki ***** válasza:
Anyósom pont a héten mesélte, hogy ő egyszer fél évvel a szoptatás befejezését követően átázott. :) Szóval van valami féle utótej vagy ilyesmi.
2020. ápr. 17. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
5evig volt tejem szoptatas utan, vegul endokrinologus beallitotta a hormonjaimat es akkor lett normalis a prolaktinszinten. 3 nogyogyasznal jartam vele elotte.
2020. ápr. 17. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem szoptatás után viszonylag hamar elapadt, viszont 3 év után éreztem a jobb cicimen h valami nem okés. Sokszor feszült és megjelent rajta egy fehér pötty. Sokáig nem foglalkoztam vele aztán egyik nap annyira feszült h elkezdtem birizgálni a kis pöttyöt, kis váladékcsomócska volt, de kég mindig feszült, megnyomtam és még jött belőle, utána meg hirtelen egy kisebb adag,egy nagyobb csepp sárga tej folyt ki a mellemből, kicsit lesokkolt a dolog 3 év után. Viszont azóta semmi extra, viszont a kis pötty néha megjelenik. Sztem az már úgy marad.
2020. ápr. 17. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

2 évig szoptattam. 2 éve elválasztottam a lányom. Lassan 2.5 éve. Még mindig van tejem. De már nem igazi tej, csak látszatra. Eleve a tej sós lesz ennyi idő után. Hogy miért, nem tudom.

De azért elmúlhatna már..

2020. ápr. 17. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Igazából azt furcsállom, hogy a bal mellemből ilyen olajszerű folyadék jön, nekem ez idegen.

2020. ápr. 17. 21:19
 6/8 anonim ***** válasza:

Elsővel 1 évig volt,a dokim azt mondta el fog múlni ne nyomogassam.

Másodikkal 3,5 után van még.

2020. ápr. 17. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Elmúlt?
2023. szept. 27. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
4es vagyok. Nekem 3 év után elmúlt.
2023. szept. 27. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!