Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Vettem be gyógyszert és...

Vettem be gyógyszert és szoptatok, mikor ürül ki a szervezetemből vagy a tejből?

Figyelt kérdés
Orvos írt ki gyógyszert,de én inkább lefejem azt a tejem és nem adom a babámnak.Tápszerezem addig,de minél előbb szeretnék szoptatni.
2010. júl. 28. 09:39
 1/3 xStefix ***** válasza:

Figyelj!!!

Azt eldönteni, hogy gyógyszerszedés mellett szoptathatsz-e illetve ki kell-e öntened a tejed, csakis szakember jogosult! És nem kizárólag és elsősorban a kezelőorvosodra gondolok, hanem szakképzett szoptatási tanácsadóra is!

Nagyon sok mindentől függ ugyanis, hogy milyen esetben kell abbahagyni a szoptatást és mikor nem szükséges. Igaz, hogy szinte minden tájékoztatón azt írják, hogy szoptatás mellett nem szabad/ajánlott, de ez sokszor nem valós okot takar, csupán azt, hogy nem állnak rendelkezésre ilyen adatok a pontos véleményhez. (Azaz, azért nem tanácsolják, mert nincs elég adat arról, hogy szoptatás mellett mekkora a mellékhatások valószínűsége.)

Ezen kívül fontos még: milyen (mennyire komoly) betegséged van, pontosan milyen hatóanyagú a gyógyszer, mi a hatásmechanizmusa, mennyire indokolt a kezelés, mennyi idős a babád (ill. milyen arányban szopik), meddig kellene gyógyszert szedned stb. Mindezek alapján egy hozzáértő személy jól meg tudja saccolni, hogy milyen dózisú hatóanyagot kaphat a babád a szoptatással és hogy ez milyen hatással lehet rá. Azaz, hogy folytathatod-e a szoptatást vagy sem. (Bizonyos esetekben a tápszerezés akár rosszabb is lehet, mint a gyógyszerszedés melletti szoptatás.)

Szóval én mindenképp megkeresnék egy (szak)tanácsadót is a helyedben, hogy neki mi a véleménye! (Ők toxikológiai és farmakológiai képzettséggel is rendelkeznek, szóval nem laikusok.)

2010. júl. 28. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi ezt a kimerítő választ.Ideg gyulladás van a fülem mögött,2 napig kellett volna szednem,de csak 1 napig szedtem.Már annyira nem fáj.Babám 3hós.Előbre való hogy szoptassam.Gyógyszeres tejet meg nem akarok adni.Fájdalommal majdcsak meg leszek.
2010. júl. 28. 16:50
 3/3 anonim ***** válasza:

Ilyen esetekre beválhat al előre lefejt és lefagyasztott tej. Ez most persze nem segít rajtatok, de legközelebb talán igen. Nem árt, ha van egykét napi adag a mékyhűtőben, a biztonság kedvéért.


Nem tudom, milyen gyógyszert szedsz, de rendszerint az utolsó szem után 12, maximum 24 órával már biztonsággal szoptathatsz. A gyógyszerek többségénél pedig egyáltalán nem kell felfüggeszteni a szoptatást, olyan minimális mennyiség kerül át a tejbe.

2010. júl. 28. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!