Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás alatt meddig nem...

Szoptatás alatt meddig nem javasolt tejet, tejtermékeket fogyasztani?

Figyelt kérdés
Kihangsúlyozta a gyermekorvos, hogy ne fogyasszak szoptatás alatt tejet, de nem mondta, hogy meddig. Az egész szoptatás idejére vonatkozhat? Ti hogyan tudjátok?
2010. júl. 28. 09:56
 1/9 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni, hogy nálunk van tejallergiás a családban.
2010. júl. 28. 09:57
 2/9 anonim ***** válasza:
63%
az egész szoptatás alatt, amíg csak szoptatsz.
2010. júl. 28. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nekem ilyet nem mondott se a gyerekorvos se a védőnő. Már a kórházban a szülés utáni első nap is tejeskávét vagy kakaót kaptam reggelire és uzsonnára. Mióta itthon vagyok minden nap iszom egy nagy bögre "bolti tejet".De volt amikor házitejet ittam, persze felforralva. Semmi jele hogy bármi baja lenne a babámnak. És ez már 4 hónapja megy.

Igaz nálunk nincs tejérzékeny a családban.

2010. júl. 28. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Az allergia miatt valóban az egész szoptatás ideje alatt érdemes 'kevesebb' tejterméket fogyasztani. Figyeld a babád, ha nem fáj a hasa, nem lesz kiütéses, stb., akkor nyugodtan emelheted az adagot.

Egyébként felvágottakat eszel? Csak mert azok nagyrésze is tartalmaz tejport. És még rengeteg minden, pl. kifli, péksütemények. Vagyis zéró tej vagy csak a kimondott tejtermékeket kerülöd?

2010. júl. 28. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én imádom tejet, tejtermékeket, egyik gyereknél sem hagytam el.

Nem is modta senki, hogy kellene ,főleg nem a gyerekorvos.

Ez az egész "szinte semmit ne együnk, már túlzás"

2010. júl. 28. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

én még 1 pohár tejet sem tudtam inni, semmi tejterméket sem ehettem, mert nagyon pocifájós volt a kicsim.:( pedig imádom én is, minden formáját.

Amúgy nem laktózérzékeny a kislányom, de nekem a védődő is, meg a doki is mondta ezt a visszafogott tejtermékfogyasztás dolgot.

2010. júl. 28. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Erre most láttam a tévében egy riportot az allergénekkel kapcsolatban. A doki szerint sokkal nagyobb esélye van a gyereknek ételallergiás lenni, ha az anyatejjel együtt nem kapta meg a szükséges allergéneket. Hiszen az anyatejjel együtt nem erősek, a szervezete hozzászokik és utána már ha ő maga eszi, nem lesz rá allergiás. Hát pontosan nem ezt mondta, de ez volt a lényeg. Szerintem igaza van.

Természetesen, ha már kimutatható a babádnál, hogy attól van baja, akkor ne idd!!!

2010. júl. 28. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Lehet csak ne nagyon sokat.Legalábbis nekem ezt mondta a védőnő.De ez érdekes,hogy a szoptatás idejére nem ajánlják. És aki 2-3 évig szoptat, akkor az addig ne igyon tejet, ne egyen tejterméket?
2010. júl. 28. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Sajn en is erintett vagyok, igy utanaerdeklödtem. Semmit sem javasolt fogyasztani a teljes szoptatas alatt, amire a csaladban allergia van: azaz apa-anya-testvernek. Nagyszülönek vagy az anya/apa testverenek allergiajat mar nem kell figyelembe venni, de az elöbbi fontos!
2013. máj. 29. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!