Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tejszaporító teát már a...

Tejszaporító teát már a terhesség utolsó heteiben is hasznos volna inni? Vagy csak miután megszületett a pici?

Figyelt kérdés
2008. nov. 23. 19:22
 1/9 anonim ***** válasza:
58%

Nekem azt mondták, hogy majd ha a kórházból hazajöttünk, akkor érdemes, és csak ha nincs elég. Mert hozzá szokik a szervezet és később ha kell nem lesz hatása.


tikki

2008. nov. 23. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%

Szia! Elég csak akkor, amikor már magától is van tejed, és nem elég. Szülés előtt nincs értelme, hiszen még nem is termelődik az, amit szaporítani szeretnél. Utána meg majd meglátod, melyik tea lesz jó. A Laktoherb pl. sok babánál hasfájást okoz.

-Macska-

2008. nov. 23. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
73%

Laktoherb hasfájást okozhat nekik?? Akkor mi van helyette?

Én úgy tudom, hogy terhesség alatt nem is szabad még inni, ill homeós szaporítót enni. Én szülés után 1 órával kezdtem, 2. nap éjszaka be is indult...

10 hetes anyuka

2008. nov. 23. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
79%

Szia! Nem tudom, mi van még a Laktoherben kívül, mert én ezt ittam, és egyik gyerekemnél sem okozott gondot. De pl. a nővérem, és más anyukák is panaszolták, hogy a pici sokat pukizott, nyüglődött tőle. Úgy rémlik, a dm-ben van még valami tejserkentő tea, meg még a homeós bogyót próbáltam régen (Utrica urens, vagy mi volt a neve), de az meg nekem nem volt jó.

-Macska-

2008. nov. 24. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szia!A sok válaszolóval ellentétben én azt mondom érdemes elkezdeni inni a szülés előtti utólsó honapban tejszaporító teát.A dmben lehet kapni Babylove tejtermelő teát olcsóbb mint a Laktoherb és ugyanazok az alkotóelemek vannak benne.Hülyeségeket írtak az előző válaszolók hogy nincs szülés előtt tej a mellben.Igen is van tej drága válaszolók hiszen általában szülés után rögtön mellre teszik a babát szopizni,és nekem a szülésznőm mondta.Nyugodtan igyál teát vagy vásárolj be homeós bogyóból hogy legyen mire jön a babád.Az Urtica Urens 5CH nagyon jó,napi 2X5 golyót kell szedni 5 napig majd 2 nap szünet.Én amikor szüneteltetem iszom a teákat.Ez nekem így bevált annyi tejem van hogy tele a fagyasztó.Remélem segítettem a döntésben.
2008. nov. 24. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
58%
Szülés után nem azért teszik mellre a babát, hogy egyen, hanem hogy a szopás által kiváltott ingerek segítsenek a méhösszehúzódásban, és elősegítsék a tejbelövellést. Megnézném azt a babát, aki a megszületése után képes mérhető mennyiséget szopni. Persze, általában van előtej, ami nagyon jó a babának, de nem mindenkinek. Emellett a mellre tevés segíti a korai kötődés kialakulását a baba és az anyuka között. Kedves kérdező, mivel itt egymásnak ellentmondó tanácsokat adunk, az lenne a legjobb ha megkérdeznél valakit, akiben megbízol, pl. a védőnődet, hogy mit tegyél. Hatan hatfélét mondunk, ezek alapján nehéz lesz dönteni. További szép babavárást!
2008. nov. 24. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nincs itt olyan sok ellentmondás, mint ahogy tűnik. A sok infó között (amit közben máshol is gyűjtöttem) teljesen elveszik az, hogy már előtte is lehet inni tejszaporítót. A védőnőmben SAJNOS nem bízok, ő maga is olyan tanácstalan, hogy teljesen kiakaszt, semmire nincs egy egyértelmű válasza. Ti vagytok a védőnőim :)
2008. nov. 24. 13:07
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

akkor jó ha segítettünk, tényleg elég utána inni, addig csak előtej van, azt meg hiába szaporítod:) Hidd el, elég utánna innod, nekem is bevállt az urtica urens 5ch.

sok sikert!

2008. nov. 25. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nálunk Szlovákián van Hipp-es tea szoptatós anyukáknak én azt iszom, Hipp Natal a neve, nekem bevált. Nem tudom nálatok van ilyen? Kérdezd meg a gyógyszertárban.
2008. nov. 25. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!