Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Kell aggódni amiatt, hogy az...

Kell aggódni amiatt, hogy az 1 éves szoptatott baba nem szopja már meg az "előírt" mennyiséget?

Figyelt kérdés
1 éves a kislányom, születése óta igény szerint szoptatott baba. Nagyon jó evő, mindent eszik amit csak felkínálok neki. Kb 1-2 hónapja észrevettem, hogy a szopizások mennyisége erősen lecsökkent, nappal hiába kínálgatom, maximum alvások előtt vagy után fogadja el, éjszaka pedig már csak maximum 1-szer ébred, akkor szopizik. Az ajánlás az, hogy 3 éves korig napi fél liter tej alapú táplálékot kellene fogyasztaniuk, na most szerintem ennyit már biztosan nem szopik. Gond lehet ez? Kezdjek neki kiegészítésként tejitalt adni? Bizonytalan vagyok, konzultálok majd a gyerekorvossal is ez ügyben, bár tudom hogy Ő nem tápszer párti...
2020. jún. 14. 21:34
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
84%
Nem kell aggódni. Igazából, ha abbahagyja, akkor sincs már semmi gond. Az enyém 1 évesen egyik napról a másikra nem szopizott tovább. Milumil tejitallal készült később a reggeli zabkásája, 3 éves koráig.
2020. jún. 14. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Köszi! Esetleg arra gondoltam, hogy tejpépekkel lehetne még pótolni a hiányzó mennyiséget? Azt szívesen eszi, a tejitalt nem is tudom hogy itathatnám meg vele, cumisüveget nem ismeri, pohárból meg a tizedét nem inná meg az adagjának.😐
2020. jún. 14. 21:38
 3/20 anonim ***** válasza:
55%

"adag" "előír" "kell"

A kisgyerek is ember nem pedig gép. Te se előírás alapján eszel és nem méricskéled. A felnőtteknek se egyforma az étvágya. Van aki többet eszik és van aki nem. Ha meg tényleg mindent eszik, akkor jól lakik azzal. Ez van. Nem kell erre így rágörcsölni

2020. jún. 14. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
83%
Nem értem minek erőlteted, elég nagy már ahhoz, hogy ne szopizzon. Látod hogy már nem igazán kell neki...
2020. jún. 14. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Nem erőltetem, csak szeretném a legjobbat neki. Gondolom az ajánlás nem véletlenül van az 500 ml tejalapú táplálék miatt, nem szeretném hogy esetleg hiányt szenvedjen szükséges tápanyagokban. Nem akarok belé tápszert tukmálni erővel...
2020. jún. 14. 22:15
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Adj neki joghurtot, krémtúrót, sajtkrémet, körözöttet, ilyesmit. (Házilag készültre gondoltam.)

Nem csak az anyatej számít.

2020. jún. 14. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
79%
Sok gyerek fél évesen már nem hajlandó szopni, kapnak mást, és kész. Nem az anyatejre kell bízni ilyenkor már mindent...
2020. jún. 14. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Tejalapúban benne vannak a tejtermékek is.


Gondolom eszik már joghurtot, tejfölt, sajtot, túrót.


Nálunk 10 hós lányom is csak napi 3x szopizik, atalussza az éjszakát.

Én nem aggódok mert nagyon Sok mindent megeszi, húst, tejterméket, gyümölcs, zöldség, így biztosan elegendő tápanyagot, vitamint kap


Szerintem el kell fogadnod, hogy lassan a szopizas már csak ivás, kiegészítés, megnyugvás neki

2020. jún. 14. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Most az, hogy valaki 6 hónapos babát már nem szoptat nekem nem követendő példa. A kérdés amúgy sem erre irányult kedves utolsó, ha kicsit értelmezően olvasnál. Nyilván kaphat mást anyatej helyett/mellett, az én kérdésem, hogy KELL-E a mi esetünkben. Nem kívánok arról vitát nyitni, hogy meddig kellene szoptatni egy babát...
2020. jún. 14. 22:33
 10/20 A kérdező kommentje:
Igen, eszik tejtermékeket, ez igaz. Nem gond nekem ha csökken a szopik száma, főleg hogy várandós vagyok a 3. babámmal. Csak az érdekel, hogy megkapjon mindent amire szüksége van.
2020. jún. 14. 22:35
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!