Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogy értessem meg anyámmal,...

Hogy értessem meg anyámmal, hogy nem akarom, hogy asszisztáljon a szoptatáshoz?

Figyelt kérdés
2 hónapos a kislányom, először fogunk menni rokonlátogatóba. Viszonylag széles a családi kör, a legtöbben értelmes emberek, anyám viszont ki van akadva azon, hogy nem akarom, hogy jelen legyen, amikor szoptatom a gyerekemet. Nem konkrétan vele van a probléma, nekem a szoptatás intim dolog és nem szeretem, ha a férjemen kívül bárki ott van közben. Viszont vele amúgy se felhőtlen a kapcsolatom, így garantáltan feszült lennék, ha ő közben ott gügyögne az unokájának. Próbáltam neki szépen és csúnyán is mondani, de mindig csak oda jut, hogy "mégiscsak én vagyok az anyád", ami szerintem nem indok semmire. Előre gyomorgörcsöm van attól, hogy hogyan kezeljem majd, amikor ott leszünk nála és a lányom éhes lesz. Már azon gondolkodom, hogy inkább nem is megyünk hozzá, mert a lányomnak se jó, ha azt érzi rajtam, hogy egész idő alatt tiszta ideg vagyok a nagyanyjától. Aki volt hasonló helyzetben, végül hogy sikerült az illetővel megértetni a dolgokat?
máj. 1. 14:19
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
92%
Nálam ezt anyós játszotta be. Szóltam hogy éhes a baba meg szeretném etetni, majd ültek tovább a szobába. Szóltam mégegyszer, hogy etetnék. Jaaa hát őket nem zavarja. Mondom az lehet, engem viszont igen, úgyhogy vagy kimennek, vagy hazamegyek. Kimentek...
máj. 1. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Úgy, hogy elküldöd a francba.


Esetleg ezt mondod neki: "igen, Te vagy az anyám, mégsem érdekel, hogy én mit szeretnék"

máj. 1. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Felhívod telefonon:

Szia anya! Mi legyen akkor menjünk hétvégén hozzátok?

Persze kislànyom.

De anya én nem akarok előtted vagy bárki előtt szoptatni.

Ha erre rosszul reagál akkor megmondod inkább nem mentek. Ha majd képes megérteni akkor mentek.

Nem jó hogy benned már most ilyen feszkó keletkezett ez miatt.

máj. 1. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem ért a szóból, akkor fizikálisan tedd lehetetlenné, hogy jelen legyen.

Pl zárd be a szoba ajtaját, ahol szoptatsz. Ha nincs benne kulcs, akkor állítsd a férjedet a szoba ajtajához és ne engedjen be senkit. Végszükség esetén szoptass az autótokban.

Persze a legjobb az lenne, ha megtudnátok beszélni. "Anyu, ha nem érted meg, hogy ne zavarj szoptatás közben, akkor hazamegyek."

máj. 1. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Ó, nálunk férjem nagypapája vágta ki a patáliát, hogy nem láthatja a dédunokáját szoptatás közben, merthogy ő vele ilyet soha senki nem csinált. Megsértődött, azt jól van. Nem csináltam belőle gondot, azért a lóf@sznak is van vége, a nem, akkor is nem, ha személyesen az atya úristen jön le mozizni. Anyukádnak is nyugodtan megmondhatod, NEM TARTOZOL MAGYARÁZATTAL, ez annyira személyes dolog, hogy őszintén szólva annak van szégyellnivalója, akiben egy másodpercig is megfordul a gondolat, hogy majd mehet szájat tátani. Megmondod neki, hogy nem és kész.
máj. 1. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
44%

"...vagy kimennek, vagy hazamegyek"


Te is kimehettél volna, de mindegy.

máj. 1. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Nalunk a sogornom premier planba csinalta, jelen volt az egesz csalad, anyos-apos-ferjem-en-stb. Azt ertettem, hogy a nok elott nem szegyellos, de nekem barki elott furcsa volna, meg anyam elott is, nemhogy mas csaladja elott. Nyilvan a ferjem kivetel, de apos meg sogor elott azert nem kapnam elo a mellem.
máj. 1. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
72%

6#

Ha ez nekem szólt, akkor hova menjek ki? A panel folyosójára szoptatni? Vagy apósék szobájába?

1 #voltam

máj. 1. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Mintha az én anyámat olvasnám. :D ő kiakadt mikor eljöttek látogatóba apával, öcsémmel meg pár rokonnal, köztük férfiak is és hogy én elvonultam szoptatni mikor ő annak idején apám haverjai előtt is simán előkapta és szoptatott. Nem kell ezen stresszelni kérdező, miért kéne a melled bámulnia? Mindenki jön ezzel, hogy intim, meghitt a szoptatás, akkor miért is kellene ehhez társaság? Közöltem anyámmal, hogy ez van, itt viszont nincs bámészkodás, ha nem tetszik valami, nem kell jönni. Megértette, felfogta és pont. Érdekes nagynéném simán értette, egyetértett, plusz még az idősebb anyósom is. Csak anyám egy gátlástalan nő, mindig ilyen volt...Még a betétjét is kicserélné még a férjem előtt is, ultragáz. Húzd meg a határaidat, ha valami nem tetszik nekik, ez van, te is anya vagy már. Aztán meg érzi a pici is rajtad.
máj. 1. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a nagymamam ilyen es az agyamra meg. Mindig megkerdezi johet e amig szoptatok.

A valaszom:


Nem, igy sem eszik jol, és ha mas jelen van nem tud rendesen szopni.

máj. 1. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!