Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Fájdalmas a szopiztatás?

Fájdalmas a szopiztatás?

Figyelt kérdés

Nem szültem még, és még nem is vagyok terhes (tervezzük :-) ) de mégis nagyon félek a szopiztatástól! nagyon érzékeny a cicim, főleg a mellbimbóm, még így is, mi lesz akkor, ha tejcsi lesz benne, meg szopizza a törpe!

Ez egyénenként változó? vagy akarat és "gyakorlás" kérdése? Én nagyon szeretném szopiztatni a Babyt, de ettől félek!

Légyszi ne hurrogjatok le, szeretnék néhány dolgot megtudni ezzel kapcsolatban (is)!


Köszönöm a válaszaitokat kedves Anyukák!


Andi


2010. aug. 1. 18:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Ha számodra a baba szopiztatása lesz a legfontosabb akkor hamar belejössz és nem lesz kellemetlen. Én se tudtam elképzelni, milyen lehet csak azt tudtam anyatejjel szeretném etetni a picit. Amikor megszületett első babám megmutatták, hogy kell csinálni. Első nap nem is volt gond aztán jött a tejbelövelés. Melleim hatalmasak, kemények és roppant érzékenyek lettek. Zuhanyzáskor ha ráment a víz azt hittem nem bírom ki. Mikor a picur elkezdett enni csillagokat láttam de nem adtam fel. Egyre könnyebb lett bár3-4 hétig mindig fájt mikor elkezdődött az etetés. Aztán elmúlt az érzékenység és minden ment rendesen. 2 évig tudtam szopiztatni. Most a picurim 5 hós. Nála is megszenvedtem az első heteket, de nem bántam meg. Csodálatos érzés, amit elmondani nem lehet, mert aki még nem próbálta nem tudja elképzelni.:) Szerintem megéri az a kis szenvedés az elején. Ha lesz tejed ne add fel és szoptass, még ha az elején úgy érzed kibírhatatlan. Az hamar elmúlik.:) Egyébként vannak olyan anyukák akik minden gond nélkül szopiztatnak már az elejétől.
2010. aug. 1. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Szia kedves Első!

Köszönöm a válaszod :-) Nagyon fontos ez nekem, mert nagyon szeretném, ahogyan a kisgyerekre is nagyon vágyunk már, csak még nem jött össze( 2hónapja próbáljuk, azért még ez nem lehet a világ vége)

Oda kell figyelni az étkezésre is? Miről kell "lemondanom"?

2010. aug. 1. 18:38
 3/7 anonim ***** válasza:

Csak az első hetekben fáj, az is csak az első pár másodperc. Utána elmúlik, az én kisfiam még csak 3 hónapos, mégis úgy elfelejtettem az egészet, hogy csak most ugrott be, hogy kérdezted. :)

Ha nagyon fáj, valószínű, hogy nem jól tetted mellre, akkor kérj segítséget. Az első hetekben gyakran megy a védőnő, tőle megkérdezheted.

És sok sikert, mielőbbi gyermekáldást kívánok!

2010. aug. 1. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szia! Első vagyok. Elvileg van egy lista amin szerepelnek azok az ételek amiket szoptatás közben mellőzni kell, hogy a baba ne legyen hasfájós, de személy szerint én ezt butaságnak tartom. Biztos van alapja, de ez inkább babafüggő és neked kell kikisérletezni. Én első babámmal mindent ettem és semmi baja nem volt. (2 nagy tányér bableves se okozott pocifájást) Második babónál most az elején nagyon meg kellett válogatnom az ételeket, mert 2-3 hónapig pocifájós volt. Szerencsére nem vészesen, de látszott rajta, hogy szenved ha pl egy kis franciasalit ettem. Tejszaporítónak én laktoherb teát iszok, mert az jó a babának is. A második válaszolóval egyetértek, fontos elsajátítani a rendes cicire-tevést, de eleinte akkor is fáj. Nekem első babánál egyszer kisebesedett egyik cicim, mert sokat volt rajta és csak a megnyugtatásként. Aztán inkább kapott cumit. Most semmi gondom nincs és 5 hónapja csak szoptatok. :) Remélem hamar összejön a picurkátok! :)
2010. aug. 1. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én még ezt ajánlom, hogy olvasd el, arról, hogyan kell szoptatni: [link]
2010. aug. 1. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha eldöntöd, hogy szoptatni fogsz, akkor sikerülni is fog. Az elején fáj egy picit, de ez idővel elmúlik. Innen sokat lehet tanulni:

www.lll.hu

2010. aug. 2. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenki válaszát!

Igen, eldöntöttem, hogy szopiztatni szeretném, mindenképpen! A környezetemben minden anyuka szopiztat, én is szeretném, de ők is sokat panaszkodtak, hogy nagyon fájdalmas. Valaki teljesen abbahagyta 1-2-3 hét próbálkozás után!

Én már annyira szeretnék anyuka lenni, és ezt is átélni :-)

2010. aug. 2. 21:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!