Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Aki kizárólag feji az anyateje...

Aki kizárólag feji az anyatejet, hogy csinálja?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, hogy aki feji az anyatejet, milysn módon csinálja? Meghatározott időnként teljesen lefeji mind2 mellét, vagy csak annyit, amennyit epp akkor a babája megeszik? Éjjel is keltek fejni? Kézi fejest vagy gépi szívot hasznaltok? Milyen modszerrel lehetne ezt csinálni? (Kérem a szoptatas parti anyukák kimeljenek, nem önszántamból kell ehhez a modszerhez folyamodnom :( )
2020. jún. 27. 14:33
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia, külföldön nagyon sokan csináljak, mert hamar vissza kell menniük dolgozni. És végig tudják így táplálni a babát.

Ezen az oldalon(és hasonló oldalakon) sok hasznos információt találsz :

[link]

Egy jó elektromos dupla mellszívóra mindenképp szükséged lesz, pl medela vagy spectra

Vannak Instagram oldalak is ahol kaphatsz tippeket, ott láttam hogy minimum napi 6x20 perc fejést javasolnak

Bár én nagy részben szoptatok, de azt gondolom a jól lakott baba a fontos és minden üveg anyatej számít. Szóval ne keseredj el, ha nem is lesz 100% anyatejes a babád, csak kapjon annyi anyatejet amennyit csak lehet

2020. jún. 27. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Sajnos nem tudtam fejni

Szerencsére nem kellett



Csak amiatt írom, hogy erre is készülj lelkiekben fel.


Egyébkènt bnőm babája izomprobléma miattnem tudott szopni.

Mindig annyit fejt, amennyi kellett..

Ha éhes maradr akkor elkezdte felszaporítani, mintha valóban szoptatná


Sajnos így is elapadt neki 4 hónapos korára annyira, hogy keleltt pótolbi tápszerrel

2020. jún. 27. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Kisfiamnál 2hós korától 11hós koráig fejtem,2-2,5óránként, de nekem sajnos folyamatosan csökkent a mennyisége.
2020. jún. 27. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
90%
2 hónaposak vagyunk. Az elejétől fejek, pl ha sokat alszik, muszáj, mert már kemèny a cicim. Igény szerint szoptatok, nem zaklatom, kivéve ha túl sokat alszik. Volt hogy naponta 3-4 alkalommal fejtem, ezzel stimuláltam is a tejtermelődést. Egyre több a tejem. Elteszem, később oda adom neki. Ha sokat lóg a cicimen, akkor max 2szer naponta.
2020. jún. 27. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem nehezített pálya volt (NIC, lusta baba, hasfájós türelmetlen), és csak éjjel volt türelme szopni. Nappal fejtem 1 éves koráig. Volt kézi és elektromos fejőm, mindkettőt használtam, hogy többféle stimulálást kapjon. Mindig fejtem, amikor etetési idő volt, tehát ahogy a baba is evett volna. Igyekeztem többet, de egy adagot mindenképpen. Nem volt könnyű, nem fogok hazudni, de nekem megérte, hogy így egy éves koráig kizárólag anyatejes baba volt. Ittam mindenféle tejserkentőt, csináltam szaporító fejést és tartottam az időintervallumokat.
2020. jún. 29. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!