Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Éjszakai leválasztás egy 15...

Éjszakai leválasztás egy 15 hónaposnál?

Figyelt kérdés
15 hónapos a kislányom, 14 hónapja iszsz baba. Kezdetektől éjszaka 1-2x kelt(fogzáskor 4x is akár) amivel semmi bajom, de már kimerült vagyok, szeretném már végre átaludni az éjszakát. Szülés óta nem aludtam egy jó éjjelt és mar hiányzik. Nappal 3-4x cicizik, éjszaka mint írtam 1-2x általában. Szilárdat, reggeli, ebéd, vacsorát eszik.
máj. 14. 22:06
 1/3 anonim ***** válasza:

Amiatt, hogy leszoktatod, nem biztos, hogy át fogja aludni az éjszakát.

Lányomat 10 hónaposan szoktattam le teljesen. Most itt van 2,5 éves, a mai napig kel 3x.

Én egyébként adtam neki teát éjjel cici helyett és aludt tovább.

Elsőre mézzel adtam, majd csökkentettem és fokozatosan áttértünk a sima vízre.

máj. 15. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
9%
Szerintem túl korai, és nem is biztos, hogy megszűnnének tőle az éjjeli ébredések.
máj. 15. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem most lesz 14 hónapos a kisfiam ő is cicizett még napközben is attól hogy evett szilárd ételt de 1 éves korára ezeket fokozatosan elhagytuk,adtam neki gyümölcsöt vagy valamivel eltereltem a figyelmét ha épp "cici idő jött"

Fürdés után is mindig cicizett azt kiváltottam egy kis tápszerrel.

Már csak az éjszakai volt,jobb esetben 2x ébredéssel azt is próbáltam tápszerrel mert nagyon fárasztó volt hogy akár 30-40 percig is képes volt cumizni...mert hát tejcsi már nem nagyon volt benne így inkább csak cumizott még vissza nem aludt.A tápszert nem fogadta el mert tudta hogy van más...

Egy hónapja náthás lett, éjszaka fel óra/óránként ébredt... tudtam hogy nem az a baj hogy éhes lenne..így mindig csak vissza altattam nem ültem le vele cicizni így ment el 2-3 nap és utána már nem is ébredt éjjel csak hajnalba vagy reggel akkor tápszerrel kínálom elfogadja, megissza és nem keresi a cicit.

Nekünk a nátha "segített" elhagyni az éjszakai cicit.


Azt tanácsolom hogy elsőször te is fokozatosan vedd el a nappalit.

Majd az éjjel te is próbáld meg hogy mi van ha nem ülsz le vele hanem vissza altatod vagy esetleg tápszerrel megkinalni ha az opció.

máj. 18. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!