Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » ISZSZ baba mellett hogyan...

ISZSZ baba mellett hogyan tudtok fejni? Mikor? Szoktatok-e egyáltalán?

Figyelt kérdés

Mostanra beállt egyfajta kis rendszer, 2,5-3 óránként kéri a cicit. A közbenső időben nem érzem azt, hogy dugig lennének a melleim, kereslet-kínálat úgy tűnik, beállt. Most 7 hetes. Szeretnék tejet fagyasztani későbbre, hogy legyen ha kell (akár mert én nem vagyok elérhető, akár mert hozzátáplálás, vagy mert bármiért). De nem tudom, hogy álljak neki. Mikor fejjek? Főleg anélkül, hogy ezzel bezavarnék a kialakult kis rendünkbe, és esetleg "feleslegesen" növeljem a tejmennyiséget, merthogy a babámnak elég, ami van. Ráadásul nekem eddig semmilyen fejési kísérletem nem vált be, kézzel semmi nem jön, max 1-2 cseppet tudok kipréselni magamból, azt is csak akkor, ha reggel esetleg kicsit tovább aludtunk, és picit feszül, géppel meg szánalmasan kevés mennyiség jön, egyszerűen nem váltja ki a tejleadó reflexet, így meg hamar kellemetlenné válik az egész (nem beszélve arról, mennyire bizarrnak érzem az egész szituációt).


Akik ISZSZ babával vannak, szoktatok fejni egyáltalán? Ha igen, mikor? Hogyan?


Köszi előre is a válaszokat!


2020. szept. 16. 11:16
 1/9 anonim ***** válasza:
58%

Felesleges ilyen körülmények között fejned. A legtöbb baba el sem fogadja a lefagyasztott majd kiengedett anyatejet, gondolom, van már annak valamilyen mellékíze.

Ha muszáj, akkor inkább tápszerrel próbálkozzatok, bár nálunk az sem jött be, mert a cumisüveget sem fogadták el. :( A hozzátápláláskor sem lesz szükségetek lefagyasztott tejre, jók a pürék vízzel higítva is (gondolom, erre kéne.)

Én suliba jártam havi két napon az igény szerint szoptatott babám mellől, nálunk végül a tejpép jelentette a megoldást, azt kapott a távollétemben a szopi helyett, szerette, bár ő addigra már olyan 5-6 hónapos volt. A cumisüveget elutasította, inkább sírt és éhezett egész nap.

2020. szept. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
2 évig szoptattam. Sosem fejtem.
2020. szept. 16. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A fiam nem fogadta el a lefejt (fagyasztott) tejet később. Szülés után 2 hétig kórházban kellett maradnunk, és ott szorgalmasan küldtem haza a tejet. Az ottani csecsemős egyszer flegmán beszólt, hogy felesleges gyűjtögetnem, mivel ez a tej 3 hónap múlva már amúgy sem jó a gyereknek, mivel más lesz akkor az összetétel mint a mostaninak. Végül 1x 2x vettem ki neki a fagyóból, de nem fogadta el. Igazából szoptatás után feje ki ami még marad benne. Rakd be a hűtőbe. Aztán a következő szopónál megint csak. Öntsd hozzá az előttihez. Egy nap alatt 150-200 mili szerintem összegyűlik. Este az összegyűlt mennyiséget rakd be a fagyóba. Azért legyen néhány igazad van, (az is lehet, hogy a te babád simán elfogadja) de szerintem litereket be halmozz fel.
2020. szept. 16. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
1évig szoptattam, sosem fejtem. Pedig lett volna mit.
2020. szept. 16. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tapasztalatokat!
2020. szept. 16. 12:35
 6/9 anonim ***** válasza:
Csak amit az első 1-2 héten fejtem azt fagyasztottam,utána már nem kellett és nem is akartam fejni.
2020. szept. 16. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok.Nem próbálod kézzel és nem géppel?Ha fejtem mindig kézzel tettem.
2020. szept. 16. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

#3 a friss tejet nem szabad hűtöttel keverni, viszont hűtés után keverhető.

A lefejt tej szobahőmérsékleten kb 4oraig áll el, hűtő hátuljában kb4-5napig, fagyasztóban max 6honapig.

Vannak olyan technikák amivel tudod segíteni a tejleadást, lecitin kapszula, masszázs vagy meleg zuhany után fejés pl.

Ha szoptatás közben próbálod odaadni neki a cumisüveget,elvieg jobban elfogadja.

Ezeket csak azért írtam le,hogy ha tényleg fejni akarsz,ezek jó tippek, viszont én nem bajlodnek vele ha jól beállt a kereslet-kinalat

2020. szept. 16. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
32%

Szerintem felesleges.


Én elhasznaltam egy részét, mert sajnáltam kidobni és a lányom elfogadta.


De a legtöbb anyuka ismerősöm dobta ki....


A hizzatáplálás is olyan dolog, hogy rakeszul az ember. Elrak a fagyasztóba mindenfélét, aztán tök másképp alakul és nem tudja felhasználni.

2020. szept. 16. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!