Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Akkor is elnyomja az éhség...

Akkor is elnyomja az éhség érzetet a cumi, ha csak pár percig van a szájában?

Figyelt kérdés

Van egy 8 hetes fiam, akit igény szerint szoptatok, de ő az istennek sem akar komfortszopizni, viszont se a mellemen nem alszik el, az adamo hintában, a baba kocsiban, de még hordozás közben is kell neki a cumi,ha elálmosodik különben feszeng, sír. Ha jól lakott és közelítek felé a mellemmel, akkor üvölt, de a cumit elfogadja.


Ezzel egyébként nem lenne probléma mert nem vagyok cumi ellenes, viszont most voltunk 2 hós státuszon, és nem volt megelégedve a védőnő az eredménnyel. 4185 gramm, 3350el született, és 3050el hoztuk haza. Azt mondta még elfogadható ez a hízás, de a jövő hónapban már kevés lesz. Mondta, hogy tegyem többet mellre és ne adjak neki cumit, mert elnyomja az éhség érzetet.


Akkor is elnyomja, ha csak alváshoz kapja meg, közvetlenül evés után, és ahogy elaludt elvesztem tőle? Legtöbbször nem is kell elvennem, mert kiköpi magától.


A józan paraszti ész nálam azt diktálja, hogy nem tudja elnyomni, hiszen amikor megéhezik nincs is a szájába a cumi, nem?


2020. okt. 3. 05:14
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
80%
Jó kérdés. Azt kéne kideríteni, miért üvölt a melledtől. Nem lehet, hogy túl sok tejed van, túl erős tejleadód és azért nem komfortszopizik? Esetleg a melléd is azért utasítja el egy idő után? Sztem ez a hízás nem gáz, tény hogy minimális, de hízott, valószínűleg ő olyan típus, aki később is fogja tartani ezt az ütemet. Az én fiam 3700 8-tól 6300-ra hízott 2 hónap alatt, de utána lelassult a gyarapodása. Mondjuk 52 cm-ről 63-ra is nyúlt, szóval kellett a hízás is. Sztem, ha van kaki, pisil eleget, nem üvölt akkor nem éhes. És mondom, szerintem a hízás is ok. Néha az enyém is kap cumit, ha éhes köpi ki a fenébe, azért 2 hónaposan már nem hülyék.
2020. okt. 3. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
53%

Ha cumit kap, akkor nem igény szerint szoptatod.

Csak a fogalom miatt, nem kötekedés!



De miért lenne jó, hogy komfortszopizik?

A lányom komfortszopis volt.. nem valamin jó móka.


Ha nálad nem zavar be, akkor kapjon, de valóban éhségjeleketvnyom elnilyen pici babàknál.


A hízása elfogadható, de valóban nem jó anyatejeshez képest.


/ náluk általában(!) nem olyan egyenletes, mint a tápszereseknél. Az elején extrém hízás a jellemző, majd sokkal lassabb/


Nekem mindkét gyerekem az alváshoz önnyugtatást alkalmazott. Komfortcicisem sem aazon aludt el / őszintén szólva tudatosan, rettegtem, hogy majd csak mellen alszik, annyira sok horrorsztorit hallottam, olvastam/

Ő “énekelt”.


Fiam ujjszopós..már a kórházban a születése napján...

Elviekben a cumi, ellenben az ujhával amiatt nyomja elaz éhséget, mert nem a saját testrésze, amit érez..

de nem vagyok baba.. lehet jövőhéten kijön egy tanulmány, hogy ez nem is igaz🤷🏻‍♀️



Gyakorlati kérdések..


Hogy szoptatod:

-Mennyi időt van mellen?

-Váltott mellből?

-Milyen a tejleadó reflexed? / nekem a fiamnak valószínű, hogy emiatt nem kellett a komfort.. 2 hetesen 140ml-t szopott a mérésekkor 4 perc alatt, mértem párszor/

- mennyi pisis, kakis pelusa van?

2020. okt. 3. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
58%

2. Vagyok


Nem mérvadó..

De leírom


Fiam

3330g 51 cm született

5580g 59 cm a 2 hós


Lányom

3000g 52 cm

4595g 55 cm

Nrki mai napig gyarapodási gondjai vannak, most indul a kivizsgálása

2020. okt. 3. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

2 mellből szopik átlagban 40-60 grammot, de min. 12x mellre kerül egy nap. Ezért hívtam igény szerinti szoptatásnak, mert tény, hogy kap cumit, de nem is időre szoptatom.


Pisi rendben van, napi 6x egy jó emberes adagot pelust szedek le róla.


Kaki már kevésbé. Kb 3 hetes kora óta heti 1x kakál. Erre, meg a hasfájásra kapott Mecsek teát (szerintem inkább ez nyomta el az éhségérzetét a múlt hónapban és nem a cumi, mert napi 150 ml teát lehúzott több adagban)


7 hetes kora óta elhagytuk a Mecsek teát, mert úgy vettem észre, hogy jobban görcsölteti.


A hasfájása is rendben van mostmár, nem sír sokat, csak ha éhes, vagy nem kap cumit, általában jókedvű, vidám, de még mindig csak heti 1x kakil, ami a doki szerint anyatejes babánál rendben van.


A tejleadóm erős, de tejem, mint látjátok nem sok van, ha max 60 grammokat szopizik. Fejni sem tudok utána, bár fejni azért sem tudok, mert nem indul be a tejleadóm fejésre.


Szerintem azért nem kell neki a tejem komfortszopizásra, mert az evést a hasfájással köti össze, és egy csepp tej is zavarja, ha már nem éhes, mert fél, hogy megint fájni fog a hasa. Már 2 hetes korától, amint jól lakott fordult el a mellemtől, és ha megpróbáltam visszaadni a szájába, úgy üvöltött, mint akit nyúznak. Szerintem mostmár meg is szokta, hogy evés = cici, alvás= cumi.


De én sem vagyok baba, ezek mind csak feltételezések.

2020. okt. 3. 09:11
 5/16 A kérdező kommentje:

Viszont magasságra sem nőtt sokat, ellenben az első válaszoló gyerekével.


A kórház szerint 51cmel született, de a védőnő is 51 cmert mért az 1 hós státuszon, szóval szerinte 49 cmel született, most a 2 hós státuszon 55 cm volt.


Szóval a precentilise jó, mert a lassabb növekedéshez képest, arányosan lassabb a hízása is.

2020. okt. 3. 09:17
 6/16 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem kevés a tejed 60gramm egy 7 hetesnek már kevés. Azért ivott 150ml a teából,mert szomjas/éhes. Valószínűleg tejből is megenne annyit,ha lenne. Én elgondolkoznék a helyedben a tápszeren,mert 60gramm tényleg nem sok. Lehet lepontozni,de szerintem éhes a gyerek és, azért üvölt,mert hiába szívja nem jön belőle semmi.
2020. okt. 3. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem is kevés a tej és ezért nem gyarapszik. Egy 7 hetes baba már 120-150mlket megiszik egy étkezésre. A 60gramm max szomjoltó.
2020. okt. 3. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
63%
Ááá ez kevés tej neki. Vagy pótolsz ( teát semmiképp ne adj, abba semmi tápérték, de eltelíti a gyomrát) vagy megpróbálod kideríteni miért csak ennyit tud kiszívni. ( izomtónus probléma, lenőtt nyelv, rossz szopási technika) utóbbihoz IBCLC szoptatási tanácsadó. Ugye a 60 ml után jönne a hátsó tej kb, amit sokkal nehezebb kicumizni. Tipikus erős tejleadós nők problémája, hogy az első tej ömlik a baba szájába és nem szívja ki a hátsót. Ettől ideges lesz, sír kiköpi a cicit. Miután kiköpi kézzel próbálj meg rásegíteni a mellednél, hogy újrainduljon a tejáramlás. Amúgy én is ránéztem a percentilre, rendben vagytok. Amúgy az egész a hasfájást is magyarázza. Csak a cukros előtejből eszik, ettől kólikás.
2020. okt. 3. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Megerősítettetek ti is abban, hogy ide már tápszer kell. Nagyon szerettem volna őt szoptatni, mert a lányomat is csak 2 hónapig tudtam, de eljött az a pont nála is, hogy inkább egy jókedvű tápszeres baba, mint egy állandóan ordító fél anyatejes.


Néha meg szoptatom, mikor már csomós a mellem, hogy ne kapjak mellgyulladást, amíg el nem apad, de tápszert fog kapni.

2020. okt. 4. 01:45
 10/16 anonim ***** válasza:
61%

Én magam első körben nem tápszerhez nyúlnék.


A kifejtésed nekem arra utal, hogy csak addig hajlandó küzdeni, míg a minimum éhségét csillapítja.


Nyaki izom..

Lenőtt nyelv..

Stb bármi lehet..



Tea nem csak az éhségérzetét nyomta el, hanem a növekedésugrást is szerintrm elódázta, ami miatt a melled nem követte egy 7-8-9 hetes gyerek igényeit.

60 ml kevés.. de ez pont annyi, hogy visszahozható lehet.


Tápszer sem ördögtől való, de érdemes mérlegelned, hogy innen fokozatosan le fog válni az anyatejről, ennek fényében szeretnèl-e küzdeni, utánamenni, hogy mi az oka, vagy mész a tápszer irányába.

Utóbbi esetben a mozgásokra fokozottan figyelj, mert egy nyaki vagy egyèb izomletapadás, tónusgobd abba is bezavarhat.


Másik kérdés, hogy a teát miből kapta?



Egy biztos, rossz , gyenge, nem tápláló tej nincs.

Ha van 60 ml, akkor a termeléssel sincs gond, vagy nem lenne, de valamiért nem hatékony a baba.


Én magam szoptatási tanácsadót hívnék.

2020. okt. 4. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!