Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Magyarországon átlagosan...

Magyarországon átlagosan mennyi ideig szoptatnak a nők?

Figyelt kérdés
2007. dec. 17. 10:07
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem fél év a minimum (akkor már nem kell tápszert adni, hanem ehet a baba szilárd ételeket), de az átlag olyan egy év kb. Persze van, aki tovább is szoptat, sokan meg rövidebb ideig. Két éves kor felet már nem nagyon okos dolog, ott már nem annyira a gyerek érdeke, hanem az anya gyengesége.
2007. dec. 17. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
52%
Ameddig szoptani akarnak, és ameddig van elegenő tejcsi. :))
2007. dec. 17. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
62%

Nem igaz, hogy 2 éves kor felett nem tanácsos, kérdezz csak meg egy szoptatási szakértőt! Azt fogja mondani, hogy az ideális az lenne, hogy addig szoptass,

amíg a babád magától abba nem hagyja. Persze ezt sok minden befolyásolhatja, lehet sok olyan helyzet, amikor Te döntesz úgy, hogy jobb inkább abbahagyni, az előbbi az abszolút ideális esetre vonatkozik, ami valószínűleg nem sok van. A WHO (Egészségügyi Világszervezet)ajánlása szerint az a jó, ha 6 hónapos korig csak anyatejet kap a baba, 1 éves korig FŐLEG anyatejet, és a szoptatás kitart a baba 2 éves koráig.

Hogy átlagosan Magyarországon meddig szoptatnak? Van, aki akár 3 éves korig is, van, aki sajnos csak 1-2 hónapig tud. Átlagban talán 6 hónap.

2007. dec. 17. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyon változó és sok mindetől függ. Nekem két gyerekem van, az elsőt nem tudtam szoptatni csak 3 hétig, pedig szerettem volna. A második már tovább szopott: azon a napon, amikor betöltötte a 8. hónapját, abbahagyta a szopást. Addig rendesen szopott, akkortól pedig ő döntött úgy, hogy nem kell neki.
2007. dec. 17. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Hat hónapig jó lenne. A barátnőm 2 és fél évig szoptatott, akkor is azért hagyta abba mert felborult a hormonháztartása és a nőgyógyásza fogamzásgátlót írt fel neki. A fiamat sajnos csak 2 hónapig tudtam szoptatni, bár tudtam volna tovább! De ennek ellenére, erős egészséges nagyfiú. Most a kislányom két és fél hónapos, szopizunk, tejem is van, ha lesz is később is , szeretném legalább 1 éves koráig szoptatni.Az én környezetemben 9 hónap- egy év a tendencia. Sok sikert!
2008. jan. 7. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!