Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit tegyek, ha szoptatok, de...

Mit tegyek, ha szoptatok, de jól akarok kinézni és jól akarom magam érezni?

Figyelt kérdés

Az van, hogy nem szeretem ezt a testet, amiben most vagyok, és attól, mert anya vagyok, nem akarok anyukaként kinézni és nem szüntem meg létezni. Szeretnék az a nagybetűs nő lenni, aki szülés előtt voltam, akibe a párom beleszeretett, és nem pedig egy leharcolt anyuka. Viszont amikor elkezdek edzeni meg diétázni, akkor kezd elapadni a tejem, de ha nem edzem, mint pl a héten, akkor nem vagyok jól lelkileg. Én nem ilyen tingli-tangli edzéseket akarok csinálni, meg sétákat, mert azzal sose fogok lefogyni és nem lesz jó alakom.

3 hónapos gyerek anyukája.


2020. okt. 17. 16:26
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
64%

És mi van akkor, ha nem szülés után 3 hónappal leszel újra a régi formádban, hanem majd csak 6 hónappal később? Ez csak egy átmeneti állapot, nem fogsz örökké szoptatni. Ha már eszik mást is a babád anyatejen kívül, az is már egészen más lesz

Döntsd el, mi a fontosabb számodra. A szoptatás vagy az edzés...

2020. okt. 17. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
74%

Fokozatosan kell a sportot beiktatni, akkor nem apad el a tejed.

De akar abba is hagyhatod a szoptatást. A gyerek felnő gond nélkül tápszeren is. Neki az fontosabb, hogy boldog és kiegyensúlyozott anya legyen mellette, minthogy egy katlanom járó idegbeteg tejcsarda.

2020. okt. 17. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
80%

A diétát és a sportot ne egyszerre kezd el..

Diétázni tilos szoptatás alatt, de lehet egészségesen enni. Viszont 300 kkcal-al több kell, és sajnos szénhidrát is a szoptatáshoz / ez elégetődik egyébként /


A sporttóp nem fog apadni önmagában.. de ha nem viszel be elég energiàt, akkor igen.


Azt fogads el, hogy a testnek az az ideális ha kb annyi idő alatt alakul vissza, mint át.


Mondjuk a 20. Héten kezdtép változni, akkor minimum 4 hó kell de inkább több.


Nekem az orvos 6 hónapot javasolt hüvelyi szülés után az igazi edzéshez..

Amúgy addigra magától visszaállt a súlyom

2020. okt. 17. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 A kérdező kommentje:

De nem 9 hónapig változik a test, hanem csak az utolsó 4-5 hónapban, mert egy 2 hónapos terhesnél nem látod általában, hogy terhes lenne.

Tehát ebből adódik, hogy 4-5 hónap kell, hogy visszaálljon minden. És az, hogy 4 hónap alatt visszaálljon minden, nem a 4. hónapban kell elkezdeni, hanem előtte.

És nem akarok fél évig még undorítóan kinézni.

Én is gondolkodtam már azon, hogy abbahagyom a szoptatást.

2020. okt. 17. 17:33
 5/45 anonim ***** válasza:
47%
Na, hát akkor hagyd abba. Hidd el, a gyereknek semmi baja nem lesz tőle.
2020. okt. 17. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
74%

Simán lehet szoptatàs mellett is edzeni, meg diètazni. Fokozatosan emeld az edzèsek hosszàt, erejèt. Ne hagyj ki miatta szoptatàst. Figyelj oda a kalòriabevitelre, de ne èhezz.

Ha tènyleg fokozatosan csinàlod, akkor nem kène a tejed mennyisègènek csökkennie.

2020. okt. 17. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
30%
Add örökbe, te meg legyél nagybetűs nő..Szegény baba.
2020. okt. 17. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
55%

7!


Te hulye vagy, és most nagyon finoman fogalmaztam. A gyereknek egy boldog, kiegyensúlyozott anya kell. Tápszerrel milliók nőnek és nőttek fel, egyikük se lett depressziós emiatt. Amiatt igen, hogy az anyjuk boldogtalan volt és így őket se tudta boldoggá tenni. Anya kell a gyereknek, nem mártír.

Amúgy ha örökbe adja, ki fogja szoptatni? Vagy akkor már nem lényeges?

2020. okt. 17. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
26%
Akkor legalább szeretni fogja valaki. Mert, hogy ez a nő nen szereti az biztos.
2020. okt. 17. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
57%

9


He? Ezt a szoptatásból szűrted le? Te komolyan hulye vagy

2020. okt. 17. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!