Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 7 hetes a lányom, szoptatom,...

7 hetes a lányom, szoptatom, de sportolni akarok, tényleg árt? Sok kiló maradt rajtam és úgy hallottam, hogy a zsírszövet ahogy épül le, felszabadul belőle méreganyag ez igaz?

Figyelt kérdés

Az a mozgássor amit végeztem korábban heti 4-5ször kell csinálnom legalább hogy érjen is vmit.

Nekem a tingli-tangli csak egy félórát mozogjunk meg ilyenek, egyáltalán nem válnak be és semmiféle változást nem okoznak, nem fogyok tőle meg semmi...

Úszni nem tudok eljárni, baba mama torna nincs errefelé,meg az is inkább társasági program szerintem és nem fogynék tőle.


2010. jan. 2. 16:44
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

Ja és ez most úgy tünik mintha nagy fitness lady lennék, pedig egyáltalán nem, csak ő a második babám már és vagy terhes voltam, vagy szoptattam vagy megint terhes voltam már végülis 3 éve lassan és az alakom a kanyarba van :(

Borzasztóan érzem már igy magam, nem beszélve a férjemről, aki nem plusz 10 kilóval ismert meg és szétfolyva :((

2010. jan. 2. 16:46
 2/14 anonim ***** válasza:
75%
Amig nem erölteted meg magad, addig nem árt - természetesen extrém dolgokat nem csinálhatsz, de amit régebben is szoktál (ha nem versenyszerü edzésröl van szó), azzal nincs semmi baj. Meg az evésre figyelj, szoptatás alatt se kell rengeteget enni.
2010. jan. 2. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
87%

Szia. Én azt hallottam hogy lehet mozogni, csak izomlázad ne legyen, mert a tejsav átkerül a tejbe és az nem tesz jót a babának. Az is igaz hogy ilyenkor a méreganyagok felszabadulnak, és gondolom az is átkerül az anyatejbe, de egy jó részét kiizzadjuk.

Én is akarok majd tornázni, de még nem merek. Én egyenlőre a kajára figyelek oda, kevesebb szénhidrát és 6-7után már nem eszem (újévi fogadalom féle)-persze ha csökken a tej, akkor visszaállok.

Minden jót!

3 hónapos kislány anyukája

2010. jan. 2. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Az a baj hogy ugye ha nem eszek és úgy fogyok (egyrészt nekem nagyon lassan megy ez de oké végülis ráérek :)) de akkor baromira lógni fog a bőröm és a tónusom nem lesz olyan mintha sporttal érem el ugyanezt.

Azonkívül ez elég intenzív program tuti kimelegszek,és biztos lesz eleinte izomlázam is, tekintve hogy baba emelgetésen és lépcsőzésen kivül mást hónapok óta nem csináltam.

Na mindegy, akkor ti nem hallottatok ilyesmiről hogy a zsírszövet ahogy eltünik úgy kijönnek a mérgek belőle ezek szerint.

Köszi!!

2010. jan. 2. 16:59
 5/14 anonim ***** válasza:
64%
Én aerobikoztam 3 hónap után,és semmi baj nem volt!Csak a mellizom erősítő gyakorlatokat lightosabban csináltam,és nem volt baj,azóta is szoptatok!
2010. jan. 2. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
71%

Pontosan így van, angyon jól tudod. A fogyáskor a zsírszövetekben lerakódott (kiválasztott) méreganyagok felszabadulnak és többek közt a tejben kötnek ki, ami megy a babának egy-az-egyben. Ezért nem szabad szaunázni se szoptatós anyukának (méregtelenítés).

Szóval mindent tudsz, mi a kérdés?

2010. jan. 2. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
89%

Szia! Én még nem szültem, most lesz esedékes kb. 2 hét múlva, de szerintem most még csak lazább mozgásformákat válassz. Inkább sétáljatok sokat, bár most elég gáz az idő. Ha már végülis 3 évig ez volt, ez a pár hét már semmit nem számít nem igaz? Gondolom azért a férjed megértő az alakoddal kapcsolatban nem? Például azt nem tudnád megoldani pár hét múlva, hogy kocogj heti 3-4 alkalommal? Az a legjobb!!! Vagy a Rubint Réka dvd-it tudnám ajánlani, a várandósságom 7. hónapjáig csináltam a kismama tornáját szuper volt. Szerintem ugyanilyen jó lehet a baba-mama tornája is. Agyban már én is készülök hogy hogyan fogom rendbe szedni magam, de én előtte futottam, és nagyon hiányzik, úgyhogy én pár hónap után elkezdek majd kocogni.

Kitartás, és fel a fejjel.

2010. jan. 2. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
92%
A zsírszövethez nem tudok hozzádszólni, viszont a sportoláshoz igen. Szülés után 5 héttel újra kezdtem futni és úszni. Kisfiam nem volt még 2 hónapos, mikor már heti 45-50km-t futottam. Azóta is folytatom az intenzív sportot. Kisfiam fél éves múlott és csak szopizik, gyönyörűen fejlődik és van egy kiegyensúlyozott anyukája. Szóval a tejemet nem befolyásolja a sport, sőt egy kiadós edzés után még jól be is durranak a ciciim. Persze nekem van segítségem (anyukám és hétvégén a férjem), aki bevállalja a kisfiamat, amíg én sportolok.
2010. jan. 2. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
60%
17:33-as: azért ilyen hülyeségeket ne irj! A fogyáskor nem keletkezik méreganyag, ami a tejbe kerülne. Szaunázni meg azért nem szabad, mert egyrészt sok folyadékot veszit vele a kismama és kevés lesz a tejképzödéshez, másrészt meg a keringési rendszer labilisabb és elájulhat.
2010. jan. 2. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Segítségem nincs :) Úgyhogy a kocogás az kimarad, meg sajnos örökletesen nem túl erősek a mélyizmaim és annak meg nagyon árt a kocogás...:(

A férjem eddig is megértő volt (vagyis hát nem beszélünk úgy konkrétan erről) de a vékony nőket szereti azt viszont tudom..szóval egy darabig ellensúlyozható a megváltoztott alakom azzal hogy én vagyok a gyerekei anyja meg stb. de már túl régóta tart ez az állapot.:(

És hát nem egy két hét még amíg szoptatok, hanem még 4 hónap legalább amig csak anyatejet kap (főleg ha olyan lesz mint az első babám aki 7hósan is alig evett meg mást tejen kivül).

Köszönöm a tanácsokat!

De látjátok hogy ezt nem csak én hallottam így (ezzel a méreganyagos dologgal) hanem más is!

Azt hiszem a lalechén meg a kismama.hu-n olvastam talán..

2010. jan. 2. 19:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!