Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Meddig fontos ténylegesen a...

Meddig fontos ténylegesen a szoptatás?

Figyelt kérdés

Meddig táplál az anyatej, meddig védi ténylegesen az immunrendszert?

Kb mikortól tölt be már "csak" komfort funkciót?

Hány hónapos korig fontos úgy igazán?

Lehet bután hangzik, 6 hónapos a kislányom, de nagyon kezdek belefaradni a szoptatasba (iszsz baba és képes másfél óránként enni). Hozzátaplalni most kezdtem, gondolkoztam hogy estére adok tejpép vagy tápszer kiegészítést csak legyen már egyszer olyan hogy tudok aludni egyben pár órát.


2020. okt. 25. 22:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
50%
Addig amíg nem eszik rendes ételt. KB 1 éves koruk körül már "felesleges úgymond"
2020. okt. 25. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
69%

Igazából 3 hónapos kor után már olyan hu de fontos funkciót nem tolt be azon túl, hogy táplál és ha neked van valami nyavalyád, átmegy az ellenanyag.

Ha most adsz neki tápszert, akkor semmit se vonsz meg tőle. Nem kell ám tönkremenni a szoptatasban. Mármint tudom, hogy most ez a divat, de nem. Akkor sem kell. Ahogy neked jó, ahogy boldog és kiegyensúlyozott vagy, úgy csináld. Van aki szeret szoptatni, annak hajrá. Van aki nem, az meg e pusztuljon bele.

2020. okt. 25. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

A lényeg hogy most fél évig úgy érzem mindent megtettem hogy legyen tej, volt mellgyulladás, fájó mellek, éjszaka órákig cicin logas, napközben cicin alvás stb.. mindezt mert az elsőnél már a harmadik héten pótolni kellett.

Most pedig atestem a ló túloldalára ezzel a nonstop szoptatassal és csak nálam tud megnyugodni elaludni. Nagyon fárasztó... Én nem szerettem soha annyira de annyira szoptatni.

És azt sem szeretném ha két évesen tepne rólam a ruhát.

2020. okt. 25. 23:03
 4/15 anonim ***** válasza:
44%
Fél-1 év
2020. okt. 25. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Derjaderja ***** válasza:
66%

Az immunrendszernek az előtej kell. Később csak azt csinalja, amit írtak: ha épp aktuálisan beteg vagy és antitestet termelsz egy adott kórokozó ellen, az átmegy a babába. Ami amúgy nem biztos hogy jó, mert akkor neki kevésbé alakul ki tartós védettsége, de mondjuk az adott esetben hamarabb meggyógyul.

6 hónapos kortól már jól ki lehet váltani az étkezéseket.

Az esti tápszer vagy bejön vagy nem, nem biztos hogy elfogadja, de ártani nem fog neki.

2020. okt. 25. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
61%
6 hónap
2020. okt. 25. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
61%
Hát nem tudlak biztatni... 8 hónapos a lányom. A 4-6. hónapban az esti szoptatás után 6 órát is aludt egyben (néha 9). Amióta elkezdtük a hozzátáplálást, sokkal többször és előbb ébred. Tegnap este Vacsira adtam neki egy hatalmas tányér tejpépet, utána még szopizott egy csomót. Erre, 3 óra múlva felkelt enni, megint teljeseb teleette magát. Ilyen nem volt 3 hónapja, hogy ilyen korán kelt. Ez volt 22kor, most megint kelt enni... Szóval, ez sem megoldás. Amúgy én is csak egy éves koráig akartam szoptatni, de ha ilyen sokszor kel éjjel, nem tudom mi lesz... Valszeg átállunk a csak éjszakai szopira 🙄
2020. okt. 26. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Szerintem a babatol is fugg, meg tőled is.

Nekem a hozzataplalassal együtt a tej is elment mindkét gyereknel.

Az elsőnél meg eroltettem de ugye nyuglodott mert alig volt. Nekem megvaltas volt a tápszer. És a babaim nem viselte meg egyáltalán. Nem keresték utána a lehetőséget.

Szerintem fél éves korig a legfontosabb, de egy éves korig én adtam tápszert, de megmondom én nem bírtam volna addig szoptatni.

2020. okt. 26. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
8-as vagyok: nekem pont hogy a tápszer után nem keltek enni többet éjszaka :) szóval ezt sem lehet előre tudni.
2020. okt. 26. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
45%

Szia, nyilván nem mondok újdonságot, amikor azt mondom, hogy a baba nem csak étkezési céllal szopizik :) Hanem mert szomjas, fogzik, diszkomfortérzete van, szeparációs szorongás stb. stb.

Szerintem próbáld ki, hogy kis itató pohárban vizet is kínálsz neki napközben. Simán lehet, hogy csak szomjas!

A fogzás éppen aktuális nálatok, elkezdi a hozzátáplálást, illetve nagy eséllyel most kezd el aktívkodni (pl kúszni, nemsokára mászni), ami mind óriási fejlődési mérföldkő, és ilyenkor mindig sokszorosan kapaszkodnak anyába - majd látják, hogy anya ott van, nem tűnik el, és pár hét múlva jó eséllyel normalizálódik a helyzet. (Akkor majd beüt a szeparációs szorongás, és megint csakk te leszel jó... de ez teljesen normális, nem rontottad el!)

Mindkét gyerekem 18-19 hónapos koráig szopizott aktívan, de addigra valahogy csak otthon, nyugodt körülmények között igényelték. Azaz soha nem "tépték le" rólam a pólót közönség előtt.

Tápszert, tejpépet egyáltalán nem adtam nekik, de ez egyéni döntés, a legtöbben adnak.

Amit esetleg megpróbálhatsz, hogy napközben (ha amúgy nem éhes, nem fáj semmije stb. stb.) meg lehet-e nyugtatni cici nélkül. Egyelőre nyilván ezt ismeri, ezt igényli, de hátha bejönne más is? pl. egy korty víz, lendületes tánc, "pacitrappolás" a hátán stb. A legfontosabb, hogy ott vagy vele. Adj pár percet magatoknak, hátha sikerül.

2020. okt. 26. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!