Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kèrdèsemet egy màsik kèrdès...

Kèrdèsemet egy màsik kèrdès ihlette. Kiváncsiságból kèrdezem, kinek segített a lègzèsfigyelö tènylegesen?

Figyelt kérdés
Szerintem kicsit túl van tolva ez Magyarországon. Persze, ahol beteg, vagy problèma van a babánál megèrtem. De rengeteg anyuka megveszi, mert kelllk.Nekem 2 gyerekem is van, megtehettem volna, hogy veszünk. De! Valahogy nem èreztük, hogy nagy szüksèg lenne rà.

#baba #lègzèsfigyelö
2019. okt. 24. 07:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
57%
1éves kislányom csak egy puha babatakaróval(plédszerűség) tud aludni, még nyáron is. Nincs ráterítve csak mellérakva. A múltkor fogta alvás közben és ahogy fordult a fejére húzta. Ezt én nem vettem észre mert aludtam(éjszaka volt) arra keltem hogy jelzett a légzésfigyelő.
2019. okt. 24. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
87%

Nem Magyarorszagon élek, itt nincs ekkora hűhó körülötte. Ha akar valaki vesz, de ha javaslatot kér, hogy szükséges e, akkor csak egyértelmű indikációnál mondják azt, hogy igen, mindenképp. Egyébként semmit nem ér elsősegély nyújtó és csecsemő újraélesztő tanfolyam nélkül, amit amúgy itt el lehet végezni.

Ismerettsegi körben volt egy bolcsohalal, volt legzesfigyelo, nem végeztek tanfolyamot.

Szeretném ez egyéni döntés kérdése, azt nem mondanám, hogy felesleges, de azt sem, hogy mindenképpen kell. Ha valakit ez megnyugtat, vegyen.

2019. okt. 24. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk volt légzésfigyelönk, és a nagyobbik lányomnál rendszeresen besipolt. Elöször frászt hozta rám, majd elkezdtem izgulni miért is jelez akár naponta is be. Aztán végre utánna olvastam, hogy bizony újszülött gyerekeknél 20mp légzéskihagyás normális. Minden alkalommal mikor oda értem már lélegzett, de sokszor volt a tipikus nagy sóhaly ami a 20mp-es légzéskimaradás vége.

Kicsinél soha nem jelzett be. Èn nem bántam meg, hogy vettünk.

2019. okt. 24. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
94%

Hát nálunk életét mentett.


Teljesen egészséges, időre született, 3150 grammal, és 49 cmel. Bölcsőhalál soha, egyikünk családjába se volt.


6 hónapos volt, hason aludt, amikor bejelzett a légzésfigyelő, mire beszaladtunk már el volt kékülve a gyerek szája, a férjem kezdte meg az újraélesztést, míg én hívtam a mentőket. A férjemnek sikerült újraélesztenie pár perc alatt, szerencsére nem szenvedett semmilyen károsodást az agya. A kórházban több, mint 2 hétig vizsgálgatták, de nem jöttek rá mitől volt, azt mondták valószínűleg kevés volt és száraz a levegő a szobájában, pedig volt párásító és rendszeresen szellőztettünk elalvás előtt.


Nem vagyok hívő ember, de akkor hálát adtam a jó istennek, hogy nem a rokonokra, és az orvosokra hallgattam, akik nem látták indokoltnak a légzésfigyelőt, hanem az én saját megérzéseimre, úgy voltam vele, hogy a saját magam megnyugtatása megéri azt a 20.000 ftot.


A férjemnek pszichológushoz kellett járnia, mert nem tudta megbocsájtani magának, hogy ő is le akart beszélni, sőt még akarta tiltani, hogy ilyen hülyeségekre költsek.

2019. okt. 24. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem szükségszerű, de nagy biztonság érzetet ad. Nekem a védőnő ajánlotta, miután volt a körzetében bölcsőhalálos kisbaba. Én sem éreztem rá szükséget, de egyáltalán nem bántam meg, hogy megvettük.
2019. okt. 24. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Húgom kisfia mekóniumos vízzel, fertőzéssel született, majd 42 hétre.

Nem volt még 2 hónapos, mikor a légzésfigyelő mentette meg az életét, néhány nap eltéréssel kétszer is. Húgom letette aludni, hasra, ami ugye rizikó faktor, de máshogy nem tudott aludni a gyerek, betakarta és nem sokkal később már jelzett is a gép. A gyerek addigra leszürkült, alig tudták észhez téríteni. Hál isten több gond nem volt, de nagyon sokáig még nappal is ment alatta a légzésfigyelő. És szó szerint télen a mínuszokban 10 perces kocsiútra is úgy mentünk, ha aludt közben, hogy minden ablak tökig le volt húzva nehogy túlmelegedjen. Azóta 2 éves huncut nagyfiú már, többek közt a légzésfigyelőnek köszönhetően.

2019. okt. 24. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
49%
Nálunk ez nem volt ilyen egyszerű. Én kölcsönöztem, mert fontosnak tartottam, beszereltük a kiságyába, aztán kiderült, hogy a gyerek három hónapig csak ölben hajlandó aludni, kiságyban meg a mai napig nem. Azóta is itt a légzésfigyelő, figyeli az ágyban a játékokat.💁 Szerencsére nálunk nem volt gond, de én használtam volna szívem szerint.
2019. okt. 24. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén nem tudom, hogy tényleg volt-e valami, de nekünk másfél év alatt kétszer riasztott. mindkétszer rohantuk, kivettük a babát és mindkét alkalommal nehezen keltettük fel. szóval én biztos nem aludtam volna nyugodtan nélküle.

amikor megvettük úgy voltam vele, hogy nem nagy összeg (ráadásul több gyereket terveztünk), legrosszabb esetben kidobtuk a pénzt az ablakon, biztos lesz ennél nagyobb hülyeség is, amit megveszünk a gyereknek :)

2019. okt. 24. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
84%

Nálunk


Bejelzett


Nem lélegzett


Aphones kimaradás.

Újraélesztésre nem volt szükség, mert bár a sípolásra nem, de amikor magamhoz fogtam, hogy leteszem megvizsgálni ( pulzus..) akkor vett egy nagy levegőt.

Tudvalevő, hogy a 2 hetes babáknál nem úgy van, mint a felnőtteknél.

Kimaradás esetén nem a levegőért kapkodás a reflex, hanem eltűnik a légzőreflex.


Egyébként tisztázatlan okú "bölcsőhalált halt 1 hetesen anyukám bátyja

2019. okt. 24. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen egészséges baba volt első fiam. Sípolt. Már lilult. Ha nincs, akkor már nem él, hisz én vígan a dolgomat csináltam a konyhában akkor. Lehet 10 ezerből egy életet ment, már akkor megéri. Amikor annyi fölös sz.r dolgot vesz az ember. Persze egyéni döntés, mint az is, hogy fogom e a kezét az út szélén vagy sem.
2019. okt. 24. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!